Догляд за лісовими культурами не завжди можна здійснювати механізовано

Доглядаючи лісові культури старшого віку, не завжди можна скористатися відповідною технікою, зокрема, застосовуючи рубачі коридорів роторні (РКР), можна втратити поновлення  головних порід, що відновилися на ділянці природним шляхом.

Так, під час відвідин Борщівського лісництва державного підприємства «Чортківське лісове господарство» виїзною колегією обласного управління, її учасники побували на двох ділянках створених лісових культур дворічними сіянцями дуба звичайного 2015 року, площею 2,4 та 1,5 гектарів відповідно, догляд за якими працівники лісництва здійснювали вручну та обкошували за допомогою мотокос, оскільки у міжряддях – гарне природне поновлення дуба звичайного.

«Через велику кількість природного поновлення в міжряддях догляд за лісовими культурами проводили вручну та мотокосами, – каже головний лісничий державного підприємства «Чортківське лісове господарство» Роман Попіль. – Звичайно, такий догляд потребує багато часу та чималих затрат коштів, проте ми знаємо, як нелегко відтворити дуб звичайний природним методом, тож використовуємо будь-яку нагоду, аби на ділянці таких лісових культур було якомога більше. Відтак, це гарантія того, що в результаті кропіткої роботи ми отримаємо гарно сформоване високобонітетне насадження зі значним запасом деревини».

Прес-служба ДП «Чорківський лісгосп»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*