Повідомити новину

Поширити:

В українців сформувався стереотип: багата людина не може бути порядною. Насправді це не так. Можна бути дуже бідним і водночас паскудити. А можна затрачати чимало зусиль для того, щоб поводитися гідно в різних ситуаціях.
Наприклад, до мене можна ставитися по-різному. Але я не прийшов у міську раду голий-босий, а приїхав на «Мерседесі» і виїхав на «Мерседесі». У міськраді службовою машиною не користувався, використовував свій автомобіль. Як виявилося, суспільство до цього не готове. Люди хочуть, щоб їх системно дурили. Щоб вони бачили те, що хочуть побачити, а не те, що є насправді.
За критеріями більшості, ти маєш бути таким, як усі. Маєш прикидатися бідним, голим, босим – тоді тебе починають жаліти. Якщо ти успішний, досягаєш якогось результату – яскраво проявляється наша ментальність: ти – вже сволота.
Вважаю, що заздрість і лінь – дві найбільші проблеми. Лінь – не в розумінні нічого не робити. Лінь – у значенні думати. А заздрість пожирає половину українців.
Тільки дуже ліниві не говорять, що в Україні найгостріше питання – корупція і так далі. Чому? Я пробував проаналізувати. Всі міжнародні експерти говорять, що за останні 4 роки бізнес піднявся на кілька позицій і один із критеріїв – зменшення корупції. А в нас усі кажуть, що все пропало. Я знайшов для себе відповідь. На превеликий жаль, за роки незалежності усі попередники привчили людей до бідності, тож вони обмежені навіть у своїй внутрішніх можливостях. Люди не хочуть мріяти про більше і чогось більшого досягати. Парадоксальна ситуація. Але, не маючи чогось, навчилися дуже вигідному виправданню. Тобто: я бідний, бо порядний. Він багатий, бо – сволота і злодій. На жаль, поки що не знаю, як змінити це переконання у головах наших громадян.
Роман ЗАСТАВНИЙ,
народний депутат України