Повідомити новину

Поширити:

222242Алергічні реакції залежать від пори року, умов життя, культури харчування. У зимові місяці вони зустрічаються рідше, а ось з весни до осені – значно частіше. Пік захворюваності припадає на березень-травень. В основному  –  від укусів  комах. З’являється різкий біль, свербіж,  почервоніння, затвердіння.
У період сінокосу часті контактні алергічні реакції від соку борщівника – це велика за розмірами рослина, яка має масивне зелене листя, а суцвіття у вигляді парасольки.
На перші весняні місяці припадає зростання харчової алергії. Коли з’являються перші свіжі овочі – капуста, огірки, помідори та ягоди – полуниця, черешня,  хворі звертаються з висипкою за типом кропивниці, яка супроводжується свербежем.
Алергічні реакції на медикаменти зустрічаються впродовж усього року. Найчастіше їх появу спричинюють антибіотики, протизастудні препарати. Кількість таких алергій з роками зросла. Це обумовлено, на мою думку, безконтрольним вживанням медикаментів.
Часто алергію зумовлюють домашні улюбленці – коти, собаки, папуги.
Поширенню цієї хвороби сприяє і зубожіння українського населення. Щоб  зекономити  на газі – менше палять, і в результаті – сирість,  цвіль. А щоб за мізерну пенсію чи зарплату прогодувати себе і свою родину, люди змушені купувати недорогі, а отже, з ГМО продукти.
Дуже часто звертаються з алергією на косметику – креми, дезодоранти та фарбу для волосся.
Прояви алергії можуть бути різними, але основні: висипка, свербіж, нежить, чхання, сльозотеча, кашель.
Отже, насамперед, припиніть контакти з алергеном. Потім слід випити щось із антигістамінних препаратів (супрастин, цетрин, лоратадин…) або активоване вугілля (1 табл. на 10 кг ваги). Хороший результат дає атоксил (1 пак. розчинити в неповній склянці води). Ефективним є вживання в перші години гормональних препаратів (дексаметазон, гідрокортизон, преднізолон). Також показані кальцію-глюконат чи хлористий кальцій в таблетках або в розчині.
Якщо прояви алергічної реакції значні, варто звернутися в медичний заклад за консультацією і подальшим лікуванням.
Людмила ЛЕСЬКІВ, лікар приймально-діагностичного відділу Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої допомоги