Повідомити новину

Поширити:

От і підігнав час наші дні до Спаса, і сипляться вони яблуками, збіжжям, ллються медами і молоком… Від роси ранки мружать очі, а вечори туманіють… Жоржини, айстри, чорнобривці пломеніють на городах…
Цієї пори у Яблунові Гусятинського району уже вчетверте збираються талановиті люди зі всієї України і закордоння на Міжнародний пісенно-поетичний фестиваль «Яблуневий Спас». Два величезних кошики рожевобоких, соковитих плодів стали символом свята, яке організовують двоє чудових творчих людей: поет-пісняр, співак і композитор Іван Кушнір і його побратим журналіст, краєзнавець Іван Бандурка – так відгукнулася про фестиваль журналістка Людмила Островська.
Надамо ж слово нашому позаштатному кореспондентові та одному із організаторів свята Іванові Бандурці.
12 серпня всі дороги вели у с. Яблунів Гусятинського району, де відбувся ІV Міжнародний пісенно-поетичний фестиваль «Яблуневий Спас», який народився у цьому селі 9 серпня 2015 року. З 2016-го у фестинах у витоках річки Нічлави беруть участь юні артисти краю – співаки, читці та музиканти. Дитячий тур «Яблуневого Спаса» цьогоріч зріс як кількісно, так і якісно.
У фестивалі взяли участь юні артисти з Гусятинського, Збаразького районів. Свою майстерність продемонстрував вокально-інструментальний ансамбль «Дивограй» з с. Коцюбинці (керівник Володимир Добровольський). Вразила глядачів виконавська майстерність юних клавішників Віталія Михалківа, Сергія Найдуха, саксофоніста Тараса Крупи. Юна солістка «Дивограю» Оля Душніцька виконала пісню «Намалюю Україну», а соліст Володимир Душніцький – «Мамочко, вибач» (муз. В. Добровольського), присвячену пам’яті полеглого на російсько-українській війні солдата ЗСУ, кіборга Володі Труха з с. Жабинці.
Щирими аплодисментами вітали учасники «Яблуневого Спаса» юного співака Теодора-Михайла Якимишина з с. Олексинці Борщівського району, який професійно заспівав пісню «Повій, вітре, на Вкраїну».
Майстерно прочитали вірші юні читці Аліна Дадерко (м. Хоростків), Світлана Куц (с. Великі Вікнини Збаразького району).
Приємною новиною був приїзд у Яблунів та участь у фестинах українки з Великобританії, представника лондонського відділу «Союзу українців», громадської організації «Лондон-Євромайдан», уродженки Чортківщини Дарії Склярик. Гостя читала свої поезії та подарувала бібліотеці власні книжки.
Четвертий Міжнародний фестиваль став одним із найбільших за кількістю учасників і глядачів. Тільки Івано-Франківщина представила 20 мистців. Очолив їх поет, громадський діяч Нестор Мартинець.
Немалий творчий десант прибув і з Хмельниччини під орудою талановитого композитора Івана Пустового.
На високому професійному рівні виступили українська оперна діва, володарка титулу «Жінка року», посол миру Олена Гончарук (м. Київ), заслужена артистка України Ірина Стиць (м. Чернівці), заслужені артистки естрадного мистецтва України Маріанна Роз (м. Калуш), Оксана Микицей, Василь Дихтяр (м. Вижниця), лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів, володар гран-прі, дует «Роз-Марія» у складі Романа та Марії Калиничів (м. Заліщики), народний аматорський самодіяльний BRAS-квінтет «Брати» (с. Яблунів), учасник Х-фактору Любомир Курташ (м.  Долина) та інші.
Фестини «Яблуневий Спас-2018» знову підтвердили, що українець ніколи не розлучався з піснею, яка є берегинею його козацького роду…
Допомогли у проведенні цьогорічного фестивалю спонсори: агрохолдинг «Мрія», Микола Люшняк, Галина Леньга, Степан Коціра, Василь Липка, Ігор і Володимир Волошини, Михайло Мацик, Галина Бабій, Михайло Шимків, Михайло Рогожинський та інші.
Відлунав, відспівав, відгомонів і вже став історією 4-й Міжнародний фестиваль «Яблуневий Спас»…, але «Яблуневий Спас, Яблуневий Спас», він іде від нас, він іде до вас…
Іван Бандурка, фото автора