Повідомити новину

Поширити:

Тут у 1941 році солдати радянської армії підірвали та скинули у води Дністра два залізничних вагони, переповнені політичними в’язнями.
За словами очевидців, від гарячих котлів потяга вода у ріці закипала. У ній же від болю та мук кричали десятки ще живих людей. Нелюдські страждання не залишили шансів на порятунок нікому. Жахіття тих днів не можуть забути й нинішні покоління заліщан.
Сьогодні про жахливі події липня 1941 року нагадує одинокий кам’яний хрест на крутих схилах Дністра, на ньому напис: “Цей хрест є пам’яттю в’язням, що загинули влітку 1941 року від рук НКВС, вкинуті з вагонами у води Дністра”.
За радянських часів стверджували, що міст підірвали німецькі диверсанти, але насправді німці окупували цю територію 14 липня, а трагедія сталася 5-7 липня (точна дана не відома). Саме відступаючі енкаведисти підірвали вагони з політв’язнями на мості, що сполучає Буковину з Галичиною.
Щороку 5 липня в день трагедії жителі міста приходять сюди, щоб відправити панахиду і вшанувати пам’ять безневинно загиблих людей. У цей пам’ятний день у Заліщики з’їжджаються гості з усієї Західної України – Львівщини, Тернопільщини, Чернівеччини…
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника.