Повідомити новину

Поширити:

Прем’єр-міністр України і чотири іноземних делегації відвідали цьогорічний День поля та саду на базі ТзОВ «Бучачагрохлібпром» і фермерське господарство «Гадз». Уже чотирнадцятий рік поспіль Бучач гостинно зустрічає провідних аграріїв та їх партнерів, щоб обмінятися досвідом.
Потужності агросектору України сьогодні достатньо розвинуті, аби збільшити обсяги агровиробництва вдвічі. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час  перебування 15 червня в Тернопільській області.
«Ми бачимо, що така цілеспрямована та плідна праця дала можливість вашому підприємству стати одним із найпотужніших, яке сьогодні представляє Україну за кордоном. Маємо гарні перспективи зростання врожаїв та економіки в цілому. Можемо вдвічі більше виробляти агропродукції», – сказав Володимир Гройсман.
Глава уряду нагадав, що досягненню мети сприятимуть програми підтримки, які вже дають свої результати. Йдеться про створення нових і розширення існуючих ферм, здешевлення техніки.
«У нас, наприклад, був план закладки 3 тис. га нових садів. А буде більше 4,5 тис. га, – зауважив Володимир Гройсман. – Аграрії користуються програмами підтримки. Зізнаються, що все прозоро, через банки, без корупційних чи тіньових схем».
Разом з тим, Прем’єр-міністр наголосив, що акцент в агросекторі сьогодні робиться не тільки на збільшення валу продукції, а й на поглиблення переробки, створення додаткової вартості всередині країни.
«Для нас важливо побудувати цей ланцюг, – зауважив Володимир Гройсман. – І тут я буду підтримувати наших аграріїв».
Він також нагадав про ще одну урядову ініціативу – з 2018-го селяни отримуватимуть державну підтримку в рамках спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності та  спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняку великої рогатої худоби.
Дотація за утримання корів надається на безповоротній основі двічі на рік суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, за кожну наявну станом на 1 січня та на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову в розмірі 750 гривень за одну голову. Тобто юридична особа за утримання однієї корови може отримати за рік 1 500 гривень.
Дотація ж за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняку великої рогатої худоби до 13-ти місячного віку.
Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання, зростаючи залежно від віку молодняку у розмірі:
– за період утримання молодняку віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
– за період утримання молодняку віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;
– за період утримання молодняку віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.
Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняку.
Для того, щоб отримати дотацію, потрібно надати визначений перелік документів за місцем розташування господарства до відповідного органу місцевого самоврядування протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року.
Поспілкуватися з аграріями приїхали також депутати Верховної Ради України Микола Люшняк, Богдан Дубневич, Андрій Кіт, Олег Барна, Роман Заставний, Тарас Юрик, Ігор Побер. Адже, спілкуючись про труднощі і вектори подальшого розвитку галузі, можна на законодавчому рівні покращити умови праці сільгоспвиробників.
ТзОВ «Бучачагрохлібпром» та ФГ «Гадз» щороку дивують гостей запровадженням сучасних світових технологій у сільському господарстві. Цього року італійська компанія «Наватта груп» встановить на базі ФГ «ГАДЗ» лінію з виготовлення дитячих соків та пюре.  Можу відверто сказати, що ми приємно вражені якістю продуктів в Україні, вона вища, ніж у Європі. І хоча наразі складні умови для бізнесу, ми бачимо для вашої країни великі перспективи»,  зазначив Масімо Наватта, засновник компанії «Наватта».
Після огляду потужностей підприємства аграрії мали можливість поспілкуватися і послухати доповіді експертів, оглянути технічні новинки. Як стверджують гості Дня поля та саду, такі заходи – дуже цінні для сільгоспвиробників.
Голова спостережної ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз подякував своєму колективу: «Один у полі не воїн. У нашій нелегкій щоденній праці потрібно мати колектив однодумців. Потрібно шанувати своїх працівників, їх заробітна плата має бути на такому рівні, щоб їх сім’ї відчували себе захищеними та впевненими у завтрашньому дні. І, звичайно, ми всі разом маємо вчитися та орієнтуватися на успішні європейські підприємства та переймати їх досвід».