gazpostach

Віктор ОВЧАРУК: «Позитивних змін у медицині області не зауважує той, хто вперто цього не хоче бачити»

Реформування медичної галузі – це, насамперед, забезпечення громадян якісними та доступними послугами, створення комфортних умов для лікування хворих і покращення матеріально-технічної бази медичних закладів.

Ще один крок до цього – відкриття центру нейрореабілітації, дитячого відділення та 6-го психіатричного відділення на базі комунальної установи обласної ради – Тернопільської психоневрологічної лікарні.

«120 тисяч нових випадків інсульту реєструють в Україні щороку. Половина людей помирають у перші місяці захворювання, 40% стають інвалідами. Навіть ці дві цифри свідчать, наскільки важливим та необхідним є питання реабілітації таких хворих. У центрі нейрореабілітації їм дадуть шанс вижити та звести до мінімуму наслідки інсульту, – наголосив на урочистому відкритті центру голова обласної ради Віктор Овчарук. –  Хочу щиро подякувати меценатам, які доклалися до оснащення центру, – Ігорю Гуді, Степану Трояну та депутатам обласної ради, Героям України Петру Гадзу й Олегу Крижовачуку».

Оглянувши усі функціональні приміщення дитячого відділення, психіатричного відділення, очільник області наголосив, що «тут створені, без перебільшення, справді комфортні та необхідні для таких пацієнтів умови».

Лікування у дитячому відділенні охоплює увесь комплекс заходів: раціональний підбір медикаментів, корегування мови, психолого-експериментальні дослідження, різноманітні педагогічні прийоми. Також забезпечується навчання дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні. Водночас створені усі умови для соціального адаптування – ігрова  кімната, спортивний тренажер, комп’ютери.

Комфортні умови для пацієнтів створені і в 6-му оновленому психіатричному відділенні. Воно спеціалізується на лікуванні хворих із хронічними психічними захворюваннями в стадії загострення, аномалії розвитку тощо. Тут існує кімната реабілітації, де пацієнти займаються різними видами діяльності: вишивкою, макраме, бісероплетінням, виготовленням святкових листівок тощо. Щорічно у відділенні проходять лікування понад 500 пацієнтів.

«Позитивних змін у медицині області не зауважує той, хто вперто цього не хоче бачити, – наголосив Віктор Овчарук. – Крок за кроком медична галузь нашого краю усе більше наближається до європейських стандартів, розширюється спектр послуг, які надають на місцях».

Як додав голова обласної ради, це – результат спільних зусиль держави, депутатського корпусу, меценатів та благодійників і, звичайно, високопрофесійних медичних працівників.

Так, минулого тижня Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер отримав від благодійного фонду міста  Білефельд (Німеччина) реанімобіль марки Mersedes-Benz, який обладнаний кардіомонітором із дефібрилятором, кардіографом з показниками життєдіяльності, дихальним апаратом, кардіографом 2000 SDRAVER.

Змінюється й аптечна галузь – обласна рада намагається не тільки зберегти, а й розширити мережу комунальних аптек, які виконують соціальну функцію. Днями відновлену комунальну аптеку було відкрито у Зборові. «Вона буде забезпечувати жителів міста Зборова та Зборівського району лікарськими засобами, у тому числі за пільговими та безкоштовними рецептами, а також підконтрольними ліками, за якими раніше жителі Зборівщини їздили у Тернопіль, – наголосив Віктор Овчарук. – Попри те, що у районі активно поширювались чутки, ніби установу готують до приватизації, усі переконались, що обласна рада дотримує слова: аптека функціонуватиме як комунальна установа, що належить до мережі Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання».

Загалом протягом минулого року з обласного бюджету на розвиток медичної галузі було спрямовано   понад 82 мільйони гривень.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*