Повідомити новину

Поширити:

Цьогорічні дощі створюють чимало перешкод збиранню врожаю. Але селяни, щойно розпогоджується, відразу виходять на комбайнах у загінки на пшеничні й горохові лани. Сільгоспвиробники, фермери, селяни-одноосібники збирають хліб – основне життєдайне мірило достатку.
На Тернопільщині  станом на 30 липня обмолотили ранні зернові та зернобобові на площі  56 тисяч гектарів, зібрано 315 тис. тонн зерна нового урожаю за середньої врожайності 56,6 ц з га. Понад третину усіх зернових зібрали у Бучацькому, Чортківському, Теребовлянському, Підволочиському, Шумському та Козівському районах.  Озимий ріпак, посіяний на площі 68100 гектарів, що на 19 тис. га більше, ніж торік, обмолотили на 97 відсотках площ.  Середня урожайність технічної культури становить 28,8  ц з га,  а минулоріч – 31,3 ц з га.
Із 128696 гектарів озимої пшениці обмолочено 40709 га, намолочено 242786 тонн збіжжя, або 34 відсотка, засіяного за урожайності 59,6 ц з га.
Горох обмолочено на 5122 га, намолочено 17277 тонн за середньої урожайності 33,7 ц з га. Торік цей показник становив 40,3  ц з га. Більше половини засіяних площ бобових обмолотили механізатори Теребовлянського, Підволочиського, Лановецького, Гусятинського,  Шумського районів.
Найвищі темпи збирання й урожайності – в Гусятинському, Бучацькому, Підволочиському та Чортківському районі. Через негоду темпи збирання значно уповільнилися, немає можливості максимально залучити всю наявну зернозбиральну техніку, транспорт, сушильні агрегати. Відтак урожайність знижується, дощі й град прибивають додолу чималі пшеничні масиви.
Озимий ячмінь обмолочено на 9746 гектарах, намолочено 54567 тонн  (96 відсотків) за середньої урожайності 56 ц з га.   У Чортківському районі, що є одним із лідерів цьогорічного хлібозбирання, в сільгосппідприємствах «Дзвін», «Фортуна», «Обрій», «Нагірянка-В»  завершують збирати ці важливі для продовольчої безпеки країни культури. Не відстають і  хлібороби сусідніх районів –Теребовлянського, Бучацького, Заліщицького. Не  знижують темпів обмолоту й транспортування зерна нового урожаю сільгоспгосподарства Підволочиського, Козівського, Збаразького районів, де оперативно маневрують зернозбиральною технікою, максимально і продуктивно використовуючи будь-яке погоже «вікно», аби зберегти вирощене такою нелегкою працею.
Незважаючи на те, що природа бешкетує, а синоптики і надалі передбачають дощі і грози, трудівники ланів докладають усіх зусиль, щоб зібрати урожай до комори.
Ярослав БАЧИНСЬКИЙ