gazpostach

Угорське консульство відкрили у Тернополі 

Офіс розташований у ТРЦ “Подоляни”. На відкриття до обласного центру  завітав Надзвичайний та Повноважний посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто.

«Ми багато часу приділили відкриттю почесного консульства Угорщини у Тернопільській області. Приємно, що те, над чим працювали протягом трьох років, дало результат», – сказав  голова облдержадміністрації Степан Барна.

Він також зауважив, що наразі обсяг торгового обороту між підприємствами Тернопілля та Угорщини становить лише 7,4 млн доларів. Відтак, висловив сподівання, що завдяки консульству ці показники істотно зростуть.

Степан Барна подякував за те, що впродовж останніх років 300 дітей учасників бійців АТО та родин загиблих воїнів побували на відпочинку в Угорщині.

Пан Іштван Ійдярто наголосив, за показниками імпорту та експорту Угорщина є одним з восьми найважливіших торговельних партнерів України.

«Угорці та українці понад тисячу років живуть поряд і за цей час розбудували розгалужені відносини. Тернопільщина є частиною цією розбудови, і логічним продовженням цього є відкриття почесного консульства. Розраховуємо, що це пожвавить розвиток економічних відносин, зокрема в агросфері, легкій промисловості та металообробці. Завданням почесного консула буде пошук людей, які зацікавилися б туристичними принадами Тернопільщини», – зазначив під час виступу Надзвичайний та повноважний посол Угорщини в Україні.

Окрім цього жителям області можуть бути цікаві освітні програми Угорщини, адже щороку ця країна оплачує навчання 100 українцям у своїх вишах за будь-якою спеціальністю.

Завітати на прийом до установи можна двічі на тиждень у вівторок або ж у четвер з 14 год. до 17 год.

Участь у відкритті консульства взяли представники посольства Угорщини в Україні, МЗС України, місцевої влади.

Наразі в новоствореній структурі працюватиме троє-четверо осіб. Почесним консулом Угорщини в Тернополі та області стала президент благодійного фонду «Подоляни» Тетяна Чубак, яка пообіцяла докладати зусилля для поглиблення економічної та культурної співпраці між двома країнами.

Посол з особливих доручень МЗС України Микола Балтажи додав, що відкриття у Тернополі почесного консульства сприятиме реалізації різноманітних двосторонніх проектів, які допоможуть ще більше розкрити потенціал міста та області.

Наталія ЖИГАДЛО

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*