«Нашого цвіту по всьому світу» – вкотре щемливі слова переконують у своїй правдивості. Так, багато українців, гартованих і незламних, шукають щастя у далеких краях… Але дедалі менше тих, хто, втамовуючи спрагу пізнання нового, здатен зберігати національну ідентичність і свободу…
Тетяна Кулинич, тернополянка, молода дружина та матір, солістка славнозвісного тріо «GLORIA» із далекого м.Чикаго штату Іллінойс Сполучених Штатів Америки ділиться пісенними триптихами, якими прославляє Бога і Україну на рідних теренах та за їх межами…
– Тетяно, разом із Надією Корзун-Улішак і Василиною Горячою уже 7 літ прокладаєте спільний мистецький шлях в тріо «GLORIA», отримавши нагороди багатьох конкурсів та фестивалів. Розкажіть про ваші творчі доробки та що стало поштовхом до створення тріо сучасної духовної та народної пісні.
– Поштовхом до створення тріо “GLORIA” стала спільна подорож в квітні 2011 року у концтабір польського міста Майданек, де ми об’єднались задля спільної мети – прославляти Господа тим талантом, яким він нас наділив. Перша наша композиція – пісня «Коли на волю проситься сльоза» (муз. І сл. І. Федишин). До того часу ми брали активну участь у Комісії у справах молоді при Тернопільсько-Зборівській архієпархії УГКЦ, де вже частково були задіяні у різних проектах. Розпочали виступати на різних концертах, що їх організовували учасники Молодіжної комісії, згодом відвідували заходи загальноміського значення. Теплим спогадом є зустріч із Блаженнійшим світлої пам’яті Любомиром Гузаром у м. Тернополі. Всі ці благодійні виступи спрямовані на розвиток духовної пісні у кожній християнській родині. На сьогодні у нашому творчому доробку є 4 компакт-диски: «Слід у моїй душі» («Хресна дорога», 2012 р.), «Пісня – голос душі» (збірка релігійних, українських народних та авторських пісень, 2013 р.), «Великопосні пісні» (2014 р.), «Цариці неба і землі» (збірка Марійських пісень, 2017 р.). Заохочення молоді до активного християнського життя є нашим основним джерелом натхнення.
– Для кожного музичного гурту характерні свої особливості. Що вирізняє тріо “GLORIA” з-поміж інших?
– Кожна з нас є дружиною священика УГКЦ. Це велика відповідальність і дуже серйозний виклик. Ми допомагаємо своїм чоловікам у служінні, особливий акцент ставлячи на зустріч молоді з Богом.
Василина Горяча (сопрано) родом з містечка Унів Львівської області, проживає у м. Тернополі, де служить її чоловік о. Олег Ворона. Надія Улішак (2 альт), хоч і народилася у Тернополі, перебуває зі своїм чоловіком о. Василем Улішаком і двома синочками у м. Лубни Полтавської області. І хоч ця відстань перешкоджає постійному тісному спілкуванню, однак дружба завжди буде існувати у наших серцях.
– Як сім’я і далеке зарубіжжя впливають на вашу творчість?
– Три роки тому я вийшла заміж за тепер уже священнослужителя о. Ігоря Дармограя, з яким у нас двоє маленьких хлопчиків: Дмитрику – 2 роки, а Ромчику майже рік. Діти стали плодом нашої любові і ніколи не будуть перешкодою, щоб ми могли і надалі співати. Живемо у м. Тернополі, де служить мій чоловік. Однак мої батьки живуть у США, в м. Чикаго, куди час від часу я навідуюся. Зараз також разом зі своїми хлопцями перебуваю у гостях. За кордоном маємо можливість почерпнути духовні скарби і ділитись ними з українською громадою при парафії Св. Йосифа Обручника УГКЦ в м. Чикаго, де діє хор «Ірмос», створений ще в 2007 році.
Коли з’являються діти, мало залишається часу на відпочинок, однак у нашій сім’ї завжди намагаємося проводити час активно. Добрий приклад батьків – це основний фундамент, на якому будується життя дітей. Адже діти виховуються на наших звичках і традиціях, тому і ми виховуємо себе, допомагаючи їм рости щасливими.
Звичайно, що сум за рідними завжди присутній у моєму житті. Не знаю, кому належать ці слова, але вони переконливі: «Твій дім там, де твоя сім‘я». Коли я з чоловіком і дітьми, почуваюся щасливою. Нічого немає поганого в тому, що ми можемо відвідувати інші країни, навіть похвально, що люди мандрують різними світами. Радію новим відкриттям, новим враженням і ніколи не забуваю про те, що Бог мені дав українську землю, мову, через яку можу передавати світові любов…
– Наше тріо продовжує діяльність – це головне. Планів є дуже багато, хочемо відзняти кліп до однієї з пісень, надіємося на підтримку і благословення Бога у цих наших проектах.
Однією з ланок нашої діяльності є також музичний супровід народних обрядів під час весільних традицій в Україні. Всі зароблені нами кошти спрямовуємо на розвиток творчості – це і є основна грошова інвестиція у наш колектив. Звичайно, що у світі є добрі люди, які також нам допомагають.
Стосовно концепції життя, скажу: коли Бог на першому місці, тоді все стає на свої місця. Так казав св. Августин. Це і є метою кожного християнина, тому Бог для мене завжди спочатку, а тоді все буде в порядку. Відчуття свого місця у житті випливає з відчуття потреби Бога у ньому, так ми себе ідентифікуємо, робимо все, щоби бути ближче до Творця.
– Війна в Україні торкнулася кожного… Як стосовно тріо «GLORIA»?
– Моєю найулюбленішою піснею є «Червона калина» на слова Івана Франка, яка є виявом незламності українського духу. Війна є дуже важким тягарем для кожного з нас… У нашому репертуарі є пісня «В Україну не стріляйте» на слова о. Петра Половка. Ми віримо в незламність українського духу, у нашій творчості прагнемо показати віру в краще майбутнє. Чи вдасться залікувати ці рани? Не знаю… Але забути цього не зможемо!
Спілкувалася Надія САНСАНЧИН