Це перемога людей і органів місцевого самоврядування в бажанні самореалізуватися і бути господарем на своїй землі. Так охарактеризував голова Тернопільської ОДА Степан Барна схвалення депутатами обласної ради перспективного плану об’єднання громад. Відбулося це під час сесії облради 8 червня.
«З квітня 2015 року тривали суперечки щодо того, коли і ким має бути ухвалений перспективний план об’єднання громад. На жаль, обласна рада попереднього скликання його не схвалила. І лише на третьому році своєї діяльності діюча обласна рада проголосувала за перспективний план краю. Сьогодні дотримуємося абсолютно чесного, добровільного підходу, що є першочерговим принципом реформи децентралізації», – наголосив Степан Барна.
Відповідно до перспективного плану, в області є 59 об’єднаних територіальних громад. Фактично вже створено й активно діють 42 ОТГ.
«Політика держави полягає в тому, щоб не тільки максимально сприяти процесу утворення громад, а й підтримувати їх фінансово. Зокрема, за останні три роки відповідно до ініціативи Президента України Петра Порошенка на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад в область було спрямовано майже 350 мільйонів гривень. Хочу наголосити, що перспективний план не обмежує права інших громад формуватися, утворюватися і об’єднуватися, адже цей процес триває й надалі. І для нас важливо, щоб він відбувався виключно добровільно», – акцентував Степан Барна.
Додамо, що Тернопільська область розпочала реформу децентралізації без затвердженого перспективного плану об’єднання громад. Адже його ніяк не могли схвалити протягом трьох років. Формуватися громадам області було дозволено окремою Постановою Верховної Ради України. Тому сьогоднішнє рішення можна назвати історичним, адже тепер Тернопілля має так звану дорожню карту та бачення, як швидше завершити процес об’єднання.