Повідомити новину

Поширити:

Тернополянин Микола Бармак має унікальне хобі. Стоматологічним бором він робить унікальні писанки-витинанки. Майстер використовує курячі, гусячі, страусині та перепелині яйця. Він вміло перетворює шкарлупу яєць на вишукане мереживо.  
 
Від історії – до мистецтва…
 
Микола Валентинович Бармак народився 13 січня 1966 року у  м.Новоград-Волинський Житомирської області.
У 1989 р. з відзнакою закінчив історичний факультет Луцького педагогічного інституту ім. Л. Українки і розпочав роботу асистентом на кафедрі історії України. Викладав курси з історії України, історичного краєзнавства, політології.
У березні 1997 р. в Інституті національних відносин НАН України захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук.
У листопаді 2005 р. закінчив докторантуру Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
В лютому 2008 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України успішно захистив докторську дисертацію.
В липні 1998 р. закінчив Східну літню школу при Варшавському університеті. Учасник дослідницького проекту “Історична Волинь”.
Керівник Центру європейських досліджень ТНПУ. Активно співпрацює з вченими з Польщі, Німеччини, Болгарії, Румунії, Росії, Канади, Японії.
Микола Валентинович – член клубу випускників Варшавського університету, учасник міжнародного проекту Міждисциплінарних досліджень в сфері соціальних наук TISCASS (Болгарія, Румунія, Україна), член Українського геральдичного товариства.
 
А у вільний час – творить…
 
Різьбою по яєчній шкаралупі захопився випадково. Якось Микола Бармак побачив в Інтернеті різьблені роботи митця з Америки Гарі Лемайстра і вирішив такі самі зробити самотужки. Нині він щиро зізнається, що зіпсував не один десяток яєць, поки навчився філігранній різьбі.
Коли бачиш роботи Миколи Бармака, мимоволі починаєш сумніватися, чи справді майстер працює саме з яєчною шкаралупою. Адже його мистецькі витвори дуже делікатні та витончені. Автор навіть зазначає, що є такі роботи, які боязко брати в руки, щоб не пошкодити.
– Спочатку я видуваю вміст, – каже Микола Бармак, – даю час підсохнути і починаю працювати. На одну різьблену писанку витрачаю від декількох хвилин до години. Усе залежить від складності малюнка.
Свої вміння професор радо передає усім охочим – проводить численні майстер-класи. Особливо захоплюються різьбою по яєчній шкарлупі діти.

Галина ВАНДЗЕЛЯК