17 липня відбулася дев’ята сесія Тернопільської обласної ради шостого скликання. Окрім депутатського корпусу прийшли журналісти, бійці АТО та представники громадських організацій. Скликали її лише для розгляду одного питання. Однак депутати доповнили порядок денний й іншими. Крім того, розглянули й звернення атовців та активістів щодо пільгового перевезення.
Першим питанням, яке розглянули депутати, стала петиція «Розгляд клопотання Кременецької районної ради». У звернені йдеться про прохання перевести приміщення із власності Тернопільської обласної ради у власність Кременецької районної ради. Саме цей крок в подальшому дасть право на користування цією площею Кременецькому ліцею імені Уласа Самчука.
Це питання розглядали в різних комісіях близько року. Проблема в тому, що кілька років тому Кременецька райрада передала приміщення у власність облради для Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. А тепер Кременецька райрада просить приміщення назад, щоб віддати місцевому ліцею імені Уласа Самчука. Про це розповів голова облради Віктор Овчарук.
Водночас Кременецькому ліцею не вистачає приміщень для студентів (він розрахований на 190 учнів, проте в ньому навчаються 285). З іншого боку, це приміщення за роки невикористання стало непридатним для проведення навчання, ба більше – навіть небезпечним.
«Представники комісії виїжджали на цей об’єкт. Приміщення – в украй жахливому стані. Якщо чесно, я не знаю, чи його можна буде використовувати, оскільки фундамент дав тріщину», – розповів голова профільної комісії Ігор Леськів.
Депутат облради Лариса Римар розповіла, що комісія з питань соціально-економічного розвитку не дала позитивного рішення. На думку ж заступника голови облради Любомира Крупи, ліцею потрібно покращувати матеріально-технічну базу.
«Минулого навчального року одні з кращих показників по ЗНО мав саме Кременецький ліцей імені Уласа Самчука. І географія вступу його випускників до закладів вищої освіти не обмежувалась лише Україною, – стверджує Любомир Крупа. – Враховуючи це, ми повинні покращувати матеріально-технічну базу, зокрема надати приміщення».
Після обговорення питання, депутати у кількості 36-ти осіб проголосували проти підтримки петиції. Тобто звернення, під яким підписалися 500 людей, відхилили. Має бути створена робоча група, яка впродовж кількох тижнів буде зобов’язана напрацювати конкретні пропозиції. Тож питання розглядатимуть вже на наступному пленарному засіданні.
Інші питання порядку денного депутати підтримали. Одним з них стала пропозиція громадських активістів та учасників АТО відновити пільговий проїзд. Відтак, депутати проголосували за звернення до Президента України, ВРУ, Кабінету Міністрів щодо відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд ветеранів війни коштом субвенції з держбюджету.
Затвердили також зміни до програми підтримки фінансово-господарської діяльності Тернопільського летовища, також проголосували за створення музею у селі Бишки Козівського району та надали Бучацькій обласній комунальній центральній районній аптеці №16 дозвіл на укладення договору оренди.
Тетяна ВІТЕНЬКО