Повідомити новину

Поширити:

Про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Тернопільській області за 9 місяців нинішнього  року щодо виконання завдань з наповнення бюджету Фонду, стану пенсійного забезпечення жителів області, організації роботи щодо легалізації заробітної плати та захисту прав застрахованих осіб, співпраці з територіальними організаціями (об’єднаннями) профспілок та організаціями роботодавців йшлося на обласній колегії цього відомства.
Основним підсумком роботи органів Пенсійного фонду України в Тернопільській області є забезпечення своєчасного та у повному обсязі фінансування пенсійних виплат  для понад 296 тисяч пенсіонерів.  На це спрямовано                             3968,7 млн. грн., що на 318,4 млн. грн. або 8,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Фінансова стабільність солідарної пенсійної системи визначається співвідношенням між чисельністю зайнятого населення і пенсіонерів. Як було наголошено на зібранні, навантаження на працездатне населення з боку осіб пенсійного віку стійко зростає.
Так,  в області за даними Фіскальної служби  станом на 1 вересня чисельність застрахованих осіб складає 170,6 тисяч осіб, або половину працездатного населення області.
Слід відзначити, що уже протягом 2015 року та 8 місяців 2016 року  кількість застрахованих осіб в області має тенденцію до зменшення.                                Порівняно з аналогічним періодом минулого року їх кількість зменшилася на
15,4 тис. осіб або на 8,3%. Ось тому важливим є питання підняття  рівня заробітної плати, її легалізації, створення робочих місць та повної зайнятості населення.
За січень-вересень поточного року до бюджету Пенсійного фонду в області надійшло 3784.7 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження власних коштів склали 56,7 %, що є наслідком законодавчо визначеним зниженням ставки єдиного соціального внеску з 39,4% до 22%, зниженням на 10 відсотків коефіцієнту розподілу єдиного соціального внеску з 89% до 79%, переведенням 12 великих платників податків до інших регіонів (втрата середньомісячного надходження понад 13 млн. грн.).
План з надходження коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, виконаний усіма підвідомчими управліннями. До бюджету Фонду залучено 22,1 млн. грн., що складає 118,8 % доведеного завдання.
На 97,6 % виконано планові завдання щодо помісячного розпису надходжень єдиного соціального внеску. За 9 місяців надійшло 1206,3 млн. грн. єдиного соціального внеску.
Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування  з окремих видів господарських операцій склала 25,7 млн. грн., або 195,8 % доведеного завдання. Темпи зростання до відповідного періоду минулого року складають  188,3%.
План роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на 2016 рік передбачає зменшення боргу економічно-активних платників області на 25% до кінця року, зменшення кількості підприємств щодо яких процедури банкрутства тривають понад 5 років на 15% та зменшення залишків сум на виконанні органів Державної виконавчої служби  щодо стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на 30% до кінця року.
Нині загальна заборгованість із платежів до Пенсійного фонду України станом на 1 жовтня складає 67,1 млн. грн. У тому числі у загальній сумі заборгованості питома вага заборгованості по економічно-активних платниках становить 22,4% (або 15 млн.грн.) та зменшилася до початку року на 1,6 млн.грн. або на 9,6%.
Завдання щодо погашення заборгованості за 9 місяців виконано на       31,1% при річному завданні 25%.
Сума заборгованості на підприємствах-банкрутах протягом півріччя збільшилася на 0,1 млн.грн. та становить 32,9 млн. грн. (за рахунок невідшкодування пільгових пенсій).
Значною залишається заборгованість підприємств з безнадійним статусом боргу – 19,2 млн. грн., або 28,6%. вона зросла до початку року на 4,6 млн.грн.
Завдання щодо зменшення залишку в державній виконавчій службі сум заборгованості по єдиному соціальному внеску виконано на 56,2 % до річного завдання, зменшення становить 0,8 млн. грн.  З метою погашення заборгованості органами Фонду в області вживаються певні  заходи, зокрема на виконання доручення Прем’єр-Міністра України в області укладено      64 графіки погашення заборгованості на загальну суму 3118,5 тис.грн. До бюджету Фонду надійшло в рахунок погашення           2597,0 тис. грн. Від підприємств щодо яких порушено провадження в справах про банкрутство надійшло 125,2 тис. грн.
Органами ДВС області на користь держави в особі Пенсійного фонду України виконано виконавчих документів на загальну суму 1,6 млн. грн.
В області розроблено та затверджено план спільних заходів з питань детінізації економічних процесів, виконання яких дозволило легалізувати                  5243 робочих місця. Додаткова сума надходжень єдиного соціального внеску становить 5,5 млн. грн.
Середній розмір пенсій по області станом на 1 жовтня становить     1467,82 грн., що на 49,38 грн. більше від початку року. Із загального числа, 259395 пенсіонерів  отримують пенсію вище прожиткового мінімуму, 10649 – у розмірі прожиткового мінімуму та 26029 – нижче прожиткового мінімуму.
Особливо на колегії було наголошено на тому, що  триває спільна робота із соціальними партнерами з питань легалізації заробітної плати, погашення боргів, тощо. Здійснюється ряд інформаційно-роз’яснювальних заходів щодо пенсійного забезпечення, дотримання законодавства про оплату праці, повноти та своєчасності сплати єдиного соціального внеску, як гарантії реалізації прав найманих працівників на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Галина ВАНДЗЕЛЯК