Повідомити новину

Поширити:

Відійшов у вічність видатний художник-графік і талановитий письменник Юрій Логвин.
В українській та світовій філателії він залишив яскравий і глибокий слід. За його сюжетами можна вивчати життя і побут українців, їх культуру, етнографію, історію і природу.
Критики зазначають, що його глибокі знання дозволяли авторові творити мініатюри, які документально більш цінні, ніж фотографії. Варто хоча б  розглянути під лупою зображення церкви у Суботові, яка стала усипальницею гетьмана Богдана Хмельницького.
Перші марки з під пензля Юрія Логвина стали виходити 1993 року.  Це етнографічні сюжети «Давня Україна»: «Косарі», «Чумаки», «Чабани», «Жниці». Наступного року серія була продовжена «Орачами», «Пасічником», «Рибалкою» і «Гончарем». Це так звані стандартні марки. Вони виходили багатомільйонними тиражами, увійшли до усіх найвідоміших каталогів світу і розповідали про нову суверенну державу Україну та її народ.
Проте, справжніми об’єктами «полювання» філателістів стали  поштові мініатюри серії «Гетьмани України».   Спочатку вийшли Петро Сагайдачний, Іван Мазепа і Богдан Хмельницький. Всього ця чудова серія об’єднує 18 мініатюр. Останні Кирило Розумовський і Іван Скоропадський побачили світ 2003 року.
Іван Григорович невтомо трудиться над військовою історіє нашої держави. Впродовж 2002-2010 років «Укрпошта» здійснює емісію шести квартблоків «Історія війська в Україні».
Далі він радує прихильників свого таланту випуском 12 мініатюр «Українська хата» у вигляді двох аркушів. Зображення на марках і купонах настільки досконалі, що викликають захоплення.
Таку ж високу оцінку отримує марковий аркуш «Водяні млини України» (2011 р). Цікаво, що на одній із марок зображений млин, що знаходився у Бучачі. Автор малював його двічі 1952 і 1954 р. (акварель і олівець).
У моїй колекції є майже всі поштові мініатюри Юрія Логвина, які побачили світ. Проте найбільшим подарунком від Майстра залишається його лист. На конверті листа дві його мініатюри –  «Орачі» і робота, яка, на жаль, не побачила світ.
Це ескіз марки присвяченої Нобелівському лауреатові, уродженцю Бучача Шмуелю Агнону (із автографом Юрія Георгійовича (на фото).
Тернополяни мають бути вдячні Майстрові та його батькові професору мистецтвознавства Григорію Никоновичу Логвину за те, що у їх обширному творчому спадкові звучить висока і чиста нота краси нашого чарівного краю – Тернопілля!
Додам лише, що обласне товариство філателістів спільно з осередком Наукового товариства імені Шевченка за сприяння бучацького мецената Романа Білінського готують у Бучацькому краєзнавчому музеї виставку пам’яті Григорія та Юрія Логвинів.
 
Юрій Ковальков