В останньому матчі 2020 року БК «Тернопіль» приймав титулований київський «Будівельник». У першій чверті господарі повністю переграли свого суперника. Підопічні Дмитра Забірченка реалізували 8 із 13 триочкових кидків та зробили під щитами 13 підбирань проти 7, а також краще грали командно.
Зробивши комфортний розрив (27:11), тернополяни трохи заспокоїлися і вже у другій чверті команди грали на рівних.
Після великої перерви господарі знову увімкнули максимальну передачу. Вони збільшили свою перевагу з 16 до 29 очок. І тут варто відзначити Андрія Кальніченка, Олександра Кольченка та Омара Калхуна. Хлопці змогли підстрахувати Ейверіла Югбу, якого кияни накрили, і взяти ініціативу в свої руки. Вони на трьох у третій чверті набрали 26 очок і забезпечили космічний гандикап перед фінальним відрізком.
У заключній частині «Тернопіль» продовжував тиснути на суперника. Команда Дмитра Забірченко контролювала хід поєдинку. І хоч «Будівельник» не здавався та навіть зміг записати чверть до свого активу, але цього виявилося мало – перемога тернополян – 104:79.
Як повідомила прес-служба київського клубу, ця поразка остаточно вплинула на рішення головного тренера команди Вальдемараса Хомічюса залишити свою посаду. Його місце зайняв Леонід Яйло, який входив до тренерського штабу литовця.
А тим часом сформовано календар заключної частини другого кола чемпіонату України з баскетболу серед команд Суперліги Паріматч. Вони поновлять боротьбу за нагороди 8 січня. Що стосується нашої команди, то 8 січня ми зіграємо з кам’янським «Прометеєм», 10 січня – із «Запоріжжям». Матчі другого кола регулярного чемпіонату мають завершитися до 24 січня. Потім учасники дограватимуть перенесені поєдинки, за винятком клубів, які виступатимуть в Кубку Європи ФІБА – «Київ-Баскет», «Прометей» і «Дніпро».
Наразі в Суперлізі Паріматч лідирує «Київ-Баскет», у якого 13 перемог у 13-ти поєдинках (26 очок). На чотири перемоги менше в «Прометея» (9 перемог, 4 поразки, 22 очки), а «Дніпро» має 10 перемог в 11-ти поєдинках і 21 очко. «Тернопіль» займає четверту сходинку турнірної таблиці (7 перемог, 6 поразок, 20 очок).
До речі, Федерація баскетболу України визначила символічну збірну Суперліги за підсумками першої частини регулярного чемпіонату. Приємно, що до цієї збірної увійшов важкий форвард тернополян Аверейл Югба.