Повідомити новину

Поширити:

Тернопіль відвідав Митрополит Епіфаній
Минулі вихідні стали знаковими для християн Тернополя. Адже цими днями у нашому краї з першим архієпископським візитом побував Предстоятель Православної церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
У суботу, 13 квітня, митрополит Епіфаній очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового.
А ось у неділю, 14 квітня, молився у храмі Святих Бориса і Гліба разом із архієпископом Тернопільським і Кременецьким Нестором, архієпископом Тернопільським і Бучацьким Тихоном та єпископом Тернопільським і Теребовлянським Павлом, під час Святої Літургії їм співслужило духовенство Тернопільської єпархії.
Разом із Митрополитом за волю і долю України молилися сотні тернополян. На Богослужіння приїхали люди зі всіх куточків області.
Під час проповіді Предстоятель ПЦУ говорив про Великий піст та про те, що він означає для християнина. Наголосив, що людям варто постити не лише тілесно, а й духовно.
“Дні Великого посту є особливими для кожного християнина, бо упродовж цього часу ми готуємося до покаяння, сповіді, прийняття животворних тайн Тіла і Крові Спасителя. Піст для нашої душі є наче весна. Бо як навесні все розквітає, зеленіє і буяє красотою, так і в нашій душі ми повинні відчути ту невимовну духовну радість очищення від гріхів, які творили упродовж певного часу”, – сказав Митрополит Епіфаній.
Предстоятель ПЦУ вручив керівництву області неоціненний подарунок – точну копію томосу про створення незалежної Української православної Церкви.
“Для мене велика радість розділити з вами сьогодні молитву. Ми разом просили, щоб Господь дав нам мудрість і силу. Бо ми живемо в історичний і водночас відповідальний час. Про це у православних храмах нагадуватиме копія томосу українською мовою… Ми маємо відчувати ту відповідальність, яка лежить на нашій державі і Церкві, бо у нас тепер є великий дар – дар свободи. Час є непростим. На сході триває війна, агресор намагається поневолити нас фізично і розділити всередині. Ми маємо розуміти, що зараз вирішується майбутнє, яке кілька років тому накреслили на майдані Незалежності. Тоді Небесна сотня поклала свої життя саме за європейський вектор розвитку нашої держави. Тисячі героїв на сході загинули за нашу незалежність і завдяки їхній жертовності ми отримали автокефальний статус і визнання нашої Української православної Церкви. Ми повинні завжди пам’ятати цю жертву. Нам слід бути відповідальними, використовувати цей час з користю і працювати, щоб розбудовувати державу та утверджувати нашу Церкву”, – зазначив Предстоятель ПЦУ.
Цього ж дня Митрополит зустрівся із представниками регіональних ЗМІ, щоб відповісти на найбільш болючі та актуальні питання. Найперше, чому останніми тижнями стихли повідомлення про перехід церков інших конфесій до ПЦУ.
«Так, протягом трьох місяців, з часу оголошення про надання Україні томосу, ми часто чули про те, що приєднувалися чимало релігійних громад. Однак зараз для християн – дуже відповідальні дні, період Великого посту. І чимало громад зважується на ті чи інші вчинки. Окрім того, вагому роль відіграли юридичні колізії. Та, як би там не було, процес триває і він невідворотний».
Не могли оминути журналісти питання виборів.
«Я не хотів би загадувати наперед. Маю надію, що українці голосуватимуть свідомо, щиро обиратимуть подальшу долю нашої країни. Ми віримо, що Господь милосердний і дасть нам достойного Главу держави».
Під час зустрічі із місцевими ЗМІ розмовляли і про перехід релігійних громад від МПЦ до ПЦУ, зокрема про те, якими будуть подальші кроки, чи представники ПЦУ вдаватимуться до примусу.
«Ми закликаємо, молимось, пропонуємо. Та прагнемо, щоб це рішення люди приймали добровільно, без примусу, щоб ці переходи були мирними. Однак, як бачимо, представники Московської церкви вдаються до різних конфліктів. Попри це, ми переконані, що перехід до Православної церкви України і надалі відбуватиметься добровільно і виважено».
Митрополит Епіфаній переконаний, що настане час, і Почаївська лавра перейде до ПЦУ, адже в єдиній мирній державі має бути єдина Церква.
«Нас десятиліттями переконували, що Україна ніколи не отримає томосу. Але Бог почув наші молитви, і ми отримали Православну церкву України. Не потрібно створювати конфліктів, з часом і питання з Почаївською лаврою вирішиться».

Зоряна ДЕРКАЧ