Повідомити новину

Поширити:

Кількість хворих на китайський коронавірус зросла до 73,4 тисяч. Недуга забрала 1873 життя. Це – останні дані, які оприлюднили українські ЗМІ. Люди перелякані. Адже в осередку подій перебувають і наші земляки, що були на круїзному лайнері “Diamond Princess”. Згідно з останніми даними, загальна кількість інфікованих на ньому – 542 людини, серед хворих – двоє українців.
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, тих українців, у яких не виявили вірусу, евакуюють на Батьківщину. Мовляв, наші земляки вже тривалий час очікують на повернення додому.
Аж тут в країні розпочалася паніка. А все тому, що у МОЗі вирішили не розповідати, куди саме помістять евакуйованих. Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, виступаючи у ЗМІ, неодноразово наголошувала, що ці люди не хворі, тож лікування вони не потребують. 14-денний карантин – це лиш ізоляція здорових людей, котрі повертаються із карантинної зони.
Певна річ, переконливі виступи міністра не заспокоїли, і українці забили на сполох. Спершу соцмережами ширилася інформація про те, що евакуйованих розмістять у бальнеологічному санаторії «Шкло» на Львівщині. Жителі прилеглих сіл одразу ж висловили обурення, вийшли на акцію протесту. В Львівській обласній адміністрації повідомили, що вони не отримували жодних доручень від МОЗу щодо підготовки об’єктів Львівської області для розміщення на карантині громадян України, які повертаються з Китаю. А у Яворівській районній раді зазначили, що санаторій не відповідає критеріям лікування хворих.
Згодом, ексголова Львівської ОДА, сьогодні народний депутат Олег Синютка повідомив, що з власних джерел інформації йому достеменно відомо про те, що евакуйованих з Китаю людей таки повезуть на Львівщину.
Жителі нашої області активно обговорювали цю тему, адже Львівщина межує з Тернопільщиною, тож ризик є і для нас. Як несподівано на одному із популярних місцевих сайтів з’явилася шокуюча новина – евакуйованих людей везуть на Тернопілля, у санаторій «Медобори», що в селі Конопківка, неподалік Микулинців. Люди приголомшені. Вчора, 18 лютого, чимало небайдужих краян вийшли на акцію протесту під стіни Микулинецької селищної ради, де цього дня мали проводити позачергове засідання сесії. До слова, на порядку денному було одне питання – чи дозволити розміщувати евакуйованих людей в «Медоборах». На засідання прийшла така кількість людей, що не всі помістилися в приміщенні, тож довелося сесію провести на центральній площі Микулинець.
На сесії виступив керівник санаторію «Медобори» Василь Мартинюк. Він підтвердив, що з ним розмовляли уповноважені з МОЗ, але рішення про приїзд остаточно ще не прийняте.
«У вихідні телефонували з МОЗ і запитували, чи працює санаторій. У понеділок мала засідати комісія на чолі з Прем’єр-міністром. Того дня я був в Києві. Серед закладів, які відповідають вимогам, розглядають і санаторій «Медобори». Коли ми розмовляли з прем’єром, я  сказав: розумію, що це консервація, але для мене важливі умови, щоб працівники не контактували з тими, хто приїде».
Водночас пан Мартинюк заявив, що не піде проти людей. Каже, громада, виконком є господарями на своїй землі, тож прислухається до їх думки.
«Моя думка, як лікаря, ризики є, але невеликі. Люди, у яких буде підозра на захворювання, у літак не сядуть. Повірте, я також стурбований», – зазначив керівник санаторію.
На вимогу жителів директор санаторію “Медобори” написав заяву, що підтримує рішення громади. Це дещо заспокоїло людей. Однак, щоб перестрахуватися, мешканці Микулинецької громади чергуватимуть на об’їзних дорогах, зокрема в селі Конопківка, а також при в’їзді в санаторій “Медобори”.
Зазначимо, що жодної офіційної заяви не робили ні МОЗ, ні, власне, влада Тернопілля. Тож наразі достеменно не відомо, куди повезуть людей.
На захист тернополян виступив Сергій Надал. В офіційному зверненні до керівництва області міський голова Тернополя повідомив, що недоцільно везти людей в область, де немає жодної інфекційної лікарні, відповідних умов та обладнання.
«Інфекційні відділення міських лікувальних закладів – лікарні «Швидкої допомоги» та дитячої комунальної лікарні не готові до надання повноцінної медичної допомоги особам, які можуть бути інфіковані коронавірусом 2019-nCoV. Додатково повідомляємо, що Тернопільщина – одна з областей України, яка не має обласної інфекційної лікарні. А Тернопільська ОДА та обласна рада, незважаючи на неодноразові звернення, не надавали коштів для забезпечення працівників інфекційних відділень засобами індивідуального захисту. Там нема належної вентиляції та каналізації, не підведено кисень тощо. Тож просимо вжити заходів щодо запобігання розміщенню осіб, евакуйованих з Китаю, в ТДВ «Санаторій Медобори», – зазначається у зверненні.
Відреагували і депутати обласної ради. Зокрема, перший заступник голови облради Василь Деревляний на власній сторінці у Фейсбуці повідомив про те, що голови фракцій закликають скликати позачергове засідання сесії обласної ради, щоб захистити краян та не допустити ввезення евакуйованих з Китаю українців на територію Тернопільщини.
«Враховуючи ситуацію, яка склалася на сьогодні в області у зв’язку з евакуацією з Китаю громадян України (і не тільки) до нашої області, в НЕ ПРИСТОСОВАНИЙ приватний санаторій “Медобори”, фракції Тернопільської обласної ради звернулися до голови Тернопільської обласної ради з вимогою про невідкладне скликання сесії Тернопільської обласної ради за участю керівництва Тернопільської ОДА для обговорення вкрай важливої і небезпечної для жителів області та Західної України ситуації в цілому. За нашою інформацією, голова Тернопільської ОДА Сопель та власник санаторію “Медобори” Мартинюк дали згоду на прийняття цих людей. Вчора, 17.02.2020 року, Державіаслужба в телефонному режимі зверталася до керівництва аеропорту про можливість прийняття літака з евакуйованими, на що отримала обґрунтовану відмову. Також є неперевірена інформація про пошук приміщення для поселення 300-500 нацгвардійців на території області», – написав Василь Тимофійович.
Вчора, 18 лютого, літак, на борту якого були як медики, так і нацгвардійці, вирушив у «Піднебесну», щоб забрати 98 людей, серед яких – як українці, так і вихідці з інших держав. У четвер, 20 лютого, він має приземлитися в Україні. Де розміщатимуть евакуйованих людей, наразі залишається таємницею.