Повідомити новину

Поширити:

30 грудня відбудеться велична подія не лише для нашого краю, а й усієї країни – освячення Всеукраїнського храму-пантеону в пам’ять про загиблих в російсько-українській війні, який розташований у селі Лішня, що на Кременеччині.

На освячення прибудуть Блаженнійший Митрополит Епіфаній, владики, священники, родини загиблих бійців і військовослужбовці, чимало вірян, які молитимуться за душі спочилих мужніх українських захисників.

Настоятель храму, священник ПЦУ Тернопільської єпархії Андрій Любунь розповів, що пантеон розпочали будувати ще у 2014 році. Спершу це була капличка, сьогодні ж – це повноцінний храм. В пантеоні розміщені плити з іменами загиблих українських воїнів з 2014 року.

На запитання, скільки є плит, отець твердо відповів, що не рахує, адже це не просто цифри чи букви, не просто статистика, а йдеться про людські життя.

«На превеликий жаль, стикаємося з тим, що є дуже багато помилок, розбіжностей у списках, тому найважча робота сьогодні полягає у цьому. Є розбіжності між тією інформацією, що надають на місцях, і тим, що надають безпосередньо військові. Війна не закінчилася, всі дані засекречені. Тому триває клопітка робота щодо врегулювання цих питань».

Розповів отець Любунь і про те, хто найбільше долучився до будівництва храму-пантеону.

«Найбільшими жертводавцями є торгово-промислова компанія «Єврошпон-Смига», молокозавод «Молокія», ну і, певна річ, дуже багато допомагають родини загиблих. До прикладу, жінка з Рівного, мама Таня, як я її називаю. Вона поховала за два роки найрідніших. На війні загинули її єдиний син та брат. Вона повністю профінансувала  плити загиблих з Рівного. Також  значно допомагає коштами на будівництво храму. Є родини з Тернопільщини, що долучаються», – додав отець.

Також отець Любунь розповів, що вже три роки, як влада Тернопільської області нічим не допомагає.

«У мене є такий задум, вже говорив стосовно цього з владикою, щоб сюди приїжджали священники з родинами загиблих і могли тут служити, молитися.

Поки храм будували, у нас раз на рік відбувалися  триденні прощі з 5 по 7 серпня. До прикладу, на цьогорічній побувало півтора тисячі людей з усієї країни», – додав отець.

Отже, 30 грудня о 9 годині ранку відбудеться зустріч Блаженнійшого Епіфанія, далі – велична Літургія, освячення храму–пантеону. Запрошують усіх жителів краю, країни, які мають бажання долучитися до цієї величної події, помолитися за душі наших мужніх захисників, які поклали на вівтар свободи найцінніше – життя.

Зоряна ДЕРКАЧ