Повідомити новину

Поширити:

Що варто знати про місцеві вибори?
Основні заходи з підготовки та проведення місцевих виборів:
5 вересня – початок виборчого процесу чергових і перших місцевих виборів.
До 6 вересня – подання до ЦВК копії рішення вищого керівного органу політичної партії про участь її місцевих організацій у місцевих виборах.
До 10 вересня – визначення на підставі відомостей Державного реєстру виборців станом на день початку виборчого процесу розміру грошової застави для кожного єдиного сільського, селищного, районного в місті, міського, районного, обласного виборчого округу.
Від 15 до 24 вересня – висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
До 2 жовтня – оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах з виборів депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), кандидатів на посаду сільських, селищних, міських голів у визначений відповідною комісією спосіб.
Початок передвиборної агітації – наступного дня після дня прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів).
До 5 жовтня – звернення про відмову від балотування кандидатів та партій.
До 7 жовтня – затвердження тексту виборчого бюлетеня.
До 9 жовтня – утворення дільничних виборчих комісій.
До 13 жовтня – передача дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці попереднього списку виборців на паперовому носії та виготовлених іменних запрошень.
До 15 жовтня – надсилання або доставка в інший спосіб кожному виборцю іменного запрошення.
До 19 жовтня – подання до дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців заяви про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно.
До 19 жовтня – подання рішення суду про внесення змін до списку виборців до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу.
До 22 жовтня – передавання уточненого списку виборців на паперовому носії дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці.
Від 23 жовтня до 20:00 25 жовтня – заборона оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов’язаної з виборами у т. ч. щодо кандидатів, організацій партій – суб’єктів виборчого процесу, а в день голосування – оприлюднення результатів опитування виборців щодо їхнього волевиявлення під час голосування.
До 20:00 23 жовтня – подання до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем перебування.
О 24:00 23 жовтня – завершення передвиборної агітації.
24 жовтня – «день тиші».
Від 08:00 до  20:00 25 жовтня 2020 р. –  проведення голосування.
До 3 та 6 листопада включно – встановлення підсумків голосування.
Більше півтори тисячі депутатів увійдуть до складу рад Тернопільщини 
25 жовтня відбудуться вибори депутатів до міських, селищних і сільських рад 55 територіальних громад, до трьох районних рад та обласної ради Тернопільської області. Загалом, за попередніми підрахунками Громадської мережі ОПОРА, до їхнього складу буде обрано 1556 депутатів.
У Тернопільській області 28 (Байковецька, Великогаївська, Білобожницька, Залозецька, Білецька, Скала-Подільська, Гримайлівська, Нагірянська, Васильковецька, Трибухівська, Скориківська, Підгороднянська, Золотниківська, Колиндянська, Нараївська, Озернянська, Саранчуківська, Заводська, Борсуківська, Коропецька, Великобірківська, Великодедеркальська, Лопушненська,  Іване-Пустенська, Більче-Золотецька, Козлівська, Іванівська, Купчинецька) сільських та селищних громад, де проживає до 10 тисяч виборців. Їхні місцеві ради включатимуть по 22 депутати.  У 25 (Збаразька, Бучацька, Чортківська, Теребовлянська, Борщівська, Заліщицька, Бережанська, Козівська, Шумська, Великоберезовицька, Лановецька, Монастириська, Зборівська, Підволочиська, Товстенська, Почаївська, Підгаєцька, Микулинецька, Мельнице-Подільська, Вишнівецька, Гусятинська, Хоростківська, Скалатська, Золотопотіцька і Копичинецька) міських та селищних громадах регіону – від 10 до 30 тисяч мешканців, які мають право голосу. Відповідно, вони обиратимуть по 26 депутатів до своїх рад. Кременецька міська рада налічуватиме 34 депутати (більше 32 тисяч виборців), а Тернопільська – 42 депутати (близько 179 тисяч виборців).  Загальна кількість депутатів, які сформують ради в 55 ОТГ, становить 1342 особи.
Також ОПОРА підрахувала кількість виборців у Тернопільській області, а також  Кременецькому, Тернопільському і Чортківському районах. Ймовірний розподіл кількості депутатів у відповідних радах: Тернопільська обласна рада – 64, Кременецька районна – 43, Тернопільська і Чортківська районні ради по 54.