Повідомити новину

Поширити:

Пропонуємо шанувальникам цих чудових дарів природи оригінальні рецепти їх приготування.
Лисички консервовані
Потрібно: лисички, цибуля, масло вершкове, сіль, чорний перець горошком, лаврове листя.
Приготування. Перебрати гриби, ретельно промити, відкинути на друшляк. Великі порізати. У розігріте на сковороді вершкове масло покласти підготовлені лисички, посолити і смажити, поки не випарується зайва волога.
Порізати некрупно цибулю і додати до грибів, готувати ще протягом 20 хвилин – цибуля має стати м’якою. Поперчити, додати лаврове листя і вершкове масло.
Лисички розкласти у стерилізовані банки та залити гарячим вершковим маслом. Закатати і зберігати у приміщенні з кімнатною температурою.
Швидке маринування грибів
Потрібно: 700 г грибів (будь-яких), 5-7 бутонів гвоздики, 3 лаврових листки, по 2-3 гілочки свіжого чебрецю, орегано, майорану, чабера, петрушки, листя селери, базиліку, 1 цибулина, 0,75 скл. води, 1/3 скл. білого винного оцту, 1 ст. л. морської солі, 1,5 ч. л. запашного перцю-горошку.
Приготування. Ретельно перебрати, очистити, промити гриби холодною водою, залишити дрібні цілими, великі нарізати, цибулю дрібно нашаткувати. Викласти промиту зелень на дно стерилізованої банки. У каструлі з’єднати гриби і всі інгредієнти (крім зелені), довести до кипіння, зменшити вогонь, кип’ятити ще 15 хв., потім дати трохи охолонути. Влити гриби з маринадом у банку, закрити капроновою кришкою, поставити у  холодильник на зберігання.
Маслюки з гірчицею
Потрібно: 10 л свіжих маслюків, 7-8 лаврових листочків, 20 горошин чорного перцю, 7 горошин запашного перцю, 4 гвоздики, 2 ч. л. зерен гірчиці, 2 ст. л. солі, 1 ст. л. цукру, 100 г 9% оцту.
Приготування. Промити маслюки під проточною водою і варити 45 хвилин. Змінити воду, довести до кипіння,  додати спеції і варити ще 15 хвилин, зменшивши вогонь. Готові гриби розкласти у стерилізовані банки і закатати.
Маслюки з медом
Потрібно: на дволітрову банку відварених маслюків – лавровий листок, перець горошком, 1 бутон гвоздики, 1 ст. л. солі, 1 ч. л. меду, 100 мл 9%оцту.
Приготування. Гриби тричі відварити по 15-20 хв., змінюючи воду. Потім налити в каструлю води трохи вище рівня грибів, додати лавровий листок, перець, гвоздику, сіль, мед і оцет. Довести до кипіння, зменшити вогонь і кип’ятити 1 годину. Згодом розлити в стерилізовані банки, закатати. Зберігати у прохолодному місці.
Гриби у томатному соусі
Приготування. Гриби проварити у власному соку і в олії до м’якості. Окремо підігріти томат-пюре, додати 20 г солі і З0—50 г цукру (на 1 кг), гриби. Можна додати також лавровий листок і оцет за смаком. Гарячу суміш розкласти у півлітрові банки і стерилізувати 80—90 хв.
Гриби солені
Солити гриби краще в бочці. Для цього дно посипати шаром солі, укласти гриби шарами, капелюшками вниз, пересипаючи сіллю. Зверху покласти стебла кропу, дубове листя, листя смородини, горошини духмяного перцю. Притиснути дерев’яним кругом із вантажем. Через тиждень, коли гриби осядуть і виступить розсіл, зайву його кількість зібрати, додати гриби. Повторити таку процедуру двічі або тричі. На верхній шар покласти капустяне листя (з нього згодом можна зробити голубці). Бочку, заповнену грибами, закупорити, винести у холодне місце.
Мариновані опеньки
Потрібно: опеньки, вода, сіль, цукор, оцтова кислота, лаврове листя, гвоздика, часник.
Приготування. Опеньки ретельно перебирати, промити, залити холодною водою, посолити, кип’ятити 5-10 хв. і обов’язково злити першу воду. Знову залити опеньки водою, кип`ятити 20-30 хв., відкинути на друшляк.
Маринад. Налити в каструлю холодну воду, додати сіль і цукор (по 1 ст. л. на 1 л води), лаврове листя,  по кілька зубків часнику і бутонів гвоздики.
Коли вода закипить, додати 1 ст. л. 70% оцтової кислоти,  варені опеньки, проварити 5 хвилин. Розкласти гриби в банки, залити їх майже по вінця гарячим маринадом, налити в кожну банку трохи олії, закрити кришками. Зберігати в прохолодному місці.