Повідомити новину

Поширити:

Нарада з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати відбулася під керівництвом заступника голови Тернопільської ОДА Ігоря Вонса. У ній також взяли участь директор департаменту соціального захисту населення Вадим Боярський, заступник начальника ГУ ДФС в області Петро Якимчук, заступник начальника управління Держпраці Сергій Ващук та голови районних державних адміністрацій.
Серед основних питань, обговорених під час відео наради, – про взаємодію Головного управління ДФС у Тернопільській області з органами виконавчої влади з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці; про діяльність робочих груп з питань легалізації заробітної плати в районах та здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення.
«Серед важливих завдань районних робочих груп – контроль підвищення мінімальної заробітної плати. Особливу увагу слід звернути на недопущення вирівнювання зарплат некваліфікованих і високопрофесійних працівників; скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час; виявлення осіб, які працюють без належного оформлення трудових відносин; проведення серед роботодавців і населення роз’яснювальної роботи з реалізації законодавства про зайнятість та працю. Тому важливо, щоб організація роботи комісій з питань легалізації заробітної плати була системною та відбувалась у тісній співпраці з Головним управлінням ДФС України, управлінням Держпраці в області та Головним управлінням Пенсійного фонду України на місцях», – зазначив Ігор Вонс.
Довідково У 2018 році під час засідань комісій заслухано керівників 203 підприємств та організацій, на яких заробітну плату виплачували у мінімальному або нижче мінімального розмірах. За результатами проведеної роботи підвищено рівень виплати заробітної плати на 191 підприємству, до бюджету надійшло 473,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 592,1 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Крім того, проведена роз’яснювальна робота з аналогічних питань з керівниками 455 підприємств та організацій. Завдяки цьому на 440 підприємствах підвищено рівень заробітної плати, а до бюджету надійшло 4431,8 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 5351,7 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.