Резолюція Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування – підсумок спільної праці керівників рад з усіх регіонів України. У тому числі й делегації Тернопільської області.
Нещодавно завершилася триденна нарада-семінар, організована і проведена Українською асоціацією районних та обласних рад у Затоці, що на Одещині.
Резолюцію Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування учасники заходу підтримали одноголосно.
Головні пункти акцентують увагу на подальшій роботі над законодавством, зокрема підтримці першочергових нормативно-правових актів, що забезпечать динамічний розвиток децентралізації та місцевих рад. Не оминули увагою учасники наради й органи державної влади. Для них напрацьовані відповідні пропозиції. Є пункт про звернення до ЦВК, аби колегіальний орган забезпечив можливість проведення виборів у ОТГ. Всі добре пам’ятають нещодавню складну ситуацію з блокуванням таких виборів у понад 100 потенційних громадах.
Також Резолюція наголошує на необхідності проведення низки навчальних програм для представників органів місцевого самоврядування та широкій комунікаційній роботі.
Голова обласної ради, віце-президент Асоціації Віктор Овчарук, який виступив модератором під час дискусії щодо медичної реформи, наголосив на необхідності проведення подібних заходів: «Проблеми, як правило, схожі в усіх регіонах. Тому саме на таких форумах виробляються шляхи і способи їх подолання. Тут ми готуємо спільні пропозиції та звернення до центральних органів влади. Власне, нинішня Резолюція тому підтвердження».
Нарада-семінар розпочалася під гаслом «Головні гравці головної реформи країни» та згуртувала понад 200 учасників – керівників районних та обласних рад. Участь у заході від Тернопільщини взяли голови районних рад Тернопілля: Бережанської – Василь Білик; Бучацької – Віталій Фреяк; Кременецької – Володимир Стефанський; Лановецької – Руслана Кушнір; Монастириської – Володимир Данилюк; Тернопільської – Андрій Галайко; Чортківської – Віктор Шепета і керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Іван Бабійчук. Упродовж трьох днів учасники обговорили питання нормативно-правового забезпечення діяльності місцевих рад в контексті децентралізації; реформування медицини, освіти; регіонального розвитку тощо.
Спікерами наради-семінару були високопосадовці органів державної влади, фахові експерти та представники міжнародних організацій.
У рамках наради-семінару проведено дебати «Навіщо громадам об’єднуватися», що організував Проект DESPRO, а також фахові майстерні на тему бюджетної політики та загальної теми про реформу ОМС, Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.
Нарада-семінар у Затоці стала традиційним заходом, що налаштовує діалог між представниками органів місцевого самоврядування та органами державної влади. Інтерактивний формат дає змогу вирішити практичні питання та проблеми, що виникають у місцевих представників в процесі реалізації своїх повноважень. І це надзвичайно важливо. Адже, як зазначив голова обласної ради, віце-президент Асоціації Віктор Овчарук: «Тема ефективної системи організації територіальної влади, без сумніву, стоїть на порядку денному реалізації комплексних реформ в Україні, у тому числі в частині розділення повноважень між органами місцевого самоврядування».
«Час місцевого самоврядування» – такий новий слоган презентував для присутніх президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов та додав: «Цей вислів є дуже актуальним в контексті децентралізації, оскільки органи місцевого самоврядування, відповідно до своїх потреб, можуть закладати підвалини для майбутнього демократичного розвитку країни. Тому настав час діяти”. Він наголосив, що ради різних рівнів повинні консолідовано відстоювати свої інтереси.