Повідомити новину

Поширити:

В середу 16 січня 2019 року на базі  Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено семінар-нараду «Підсумки протиепізоотичної  роботи в області за 2018 рік. Епізоотична ситуація в Європі та Україні щодо АЧС, сказу, інших небезпечних захворювань і перспективні погляди на вирішення проблеми. Стан функціонування в області Єдиної інформаційної системи з проведення протиепізоотичних заходів».
      У нараді взяли участь спеціалісти районних і Тернопільського міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в області, лікарі ветеринарної медицини – епізоотологи державних лікарень ветмедицини, завідувачі відділів Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, а також спеціалісти Головного управління.
Відкриваючи семінар, перший заступник начальника Головного управління В.В. Богоніс наголосив на значенні протиепізоотичної роботи у сфері ветеринарної медицини, нагадав, що епізоотичне благополуччя є запорукою безпечності харчових продуктів і здоров’я населення та закликав усіх учасників відповідально поставитись до вирішення всіх питань, які стоять на порядку денному.
 Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини О.С. Дністрян наголосив на важливості та своєчасності проведення моніторингових досліджень на інфекційні захворювання, а особливо щодо виконання Програми  державного ветеринарно-санітарного контролю сальмонельозу курей-несучок у господарствах України у 2014-2018 роки.
Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи В.І. Марків охарактеризував епізоотичну ситуацію в області за 2018 рік, особливу увагу звернув на спалахи африканської чуми свиней, зробив перелік неблагополучних щодо цього захворювання населених пунктів, реєстрованих в області, та назвав шляхи занесення збудника АЧС в ці господарства. Аналізуючи епізоотичну ситуацію щодо сказу, він нагадав, що за звітний період захворювання реєстрували у семи видів тварин на території 12-ти районів області та Тернополя. Доповідач  проаналізував виконання плану протиепізоотичних заходів за рік і назвав райони, в яких безпідставно було допущено його недовиконання. Він охарактеризував епізоотичну ситуацію в Європі щодо АЧС, сказу, інших небезпечних захворювань і розповів про сучасні європейські погляди на ці проблеми у світлі міжнародних семінарів з цих питань, які проводили протягом 2018 року в Україні.
Спеціалісти відділу В.І. Яциник та А.Р. Крачковський охарактеризували  ведення ветеринарної документації в установах ветеринарної медицини  та стан процесу запровадження і функціонування в області Єдиної інформаційної системи з проведення протиепізоотичних заходів, а також Програми з ідентифікації і реєстрації тварин, вказали на недоліки в роботі та детально розповіли про шляхи їх вирішення.
Завідувачі відділів ТРДЛ Держпродспоживслужби: епізоотології та патоморфології – С.М. Червінський, бактеріологічного – Т.А. Киричук та вірусологічного – В.О. Ніздропа охарактеризували стан діагностичної роботи в області, висвітлили недоліки, зокрема щодо оформлення супровідних документів  на патматеріал і правильності його відбору, пакування та доставки в лабораторії для досліджень і нагадали про правильність проведення цих заходів, розповіли про нововведення у діагностичній роботі.
Наприкінці семінар-наради спеціалісти Головного управління та ТРДЛ Держпродспоживслужби відповіли на численні запитання присутніх.
В.І. МАРКІВ,
начальник відділу
організації протиепізоотичної роботи
Головного управління