Повідомити новину

Поширити:

Упродовж останніх дев’яти років Тернопільську обласну комунальну клінічну психоневрологічну лікарню визнають кращою серед 140 лікувальних установ аналогічного профілю в Україні. І справді, заклад є зразком клініки європейського рівня як за умовами перебування, так і за новітніми технологіями лікування.
Психіатрична служба Тернопільської області була організована у 1952 році. Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня заснована у 1958 році.    Відтак за 60 років лікарняний заклад перетворився на великий лікувальний комплекс – один із найбільших в краї ІІІ рівня вищої акредитаційної категорії, з фондом 825 ліжок та прилеглою територією близько 15 гектарів. Кваліфіковану допомогу хворим надають 122 лікарі, 334 медичних сестер, 389 осіб молодшого персоналу, 106 інженерно-технічних та обслуговуючих працівників.
Сьогодні, 19 жовтня, великою урочистою академією у Тернопільському драмтеатрі працівники лікарні святкують її ювілей. З нагоди свята на урочистості завітала і делегація лікарів із Польщі та Німеччини, провідні українські фахівці та спеціалісти.
Привітав колег зі святом голова обласної ради Віктор Овчарук:
«Сьогодні впевнено можемо сказати, що в області є заклади охорони здоров’я, готові вже нині стати центрами медичного туризму. Серед таких, безперечно, виділяється Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня. Добра слава про вашу оздоровницю розійшлася не лише у нашому краї, а й далеко за межами Тернопільщини. Пролікуватися, пройти реабілітацію, обстежитись чи отримати профілактичні процедури сюди приїжджають з різних куточків України.

Від себе особисто та від усієї обласної ради, від усього краю висловлюю велику подяку колективу та його очіьнику за небайдужість, постійне творче горіння, що стали генератором перетворення лікарні, каталізатором впровадження усіх цих позитивних змін.
Тут, у вас, проведено докорінну реконструкцію лікарняних корпусів: зроблено шатрову покрівлю, утеплено неврологічний корпус, змінено систему опалення, водопостачання та каналізації у психіатричних відділеннях, замінено дерев’яні вікна на металопластикові енергозберігаючі, проведено капітальний ремонт палат покращеного перебування пацієнтів у всіх стаціонарних відділеннях. З метою покращення якості та ефективності лікування хворих із гострими розладами мозкового кровообігу був створений обласний судинно-діагностичний центр, відкрито центр ранньої медико-соціальної реабілітації інвалідів та учасників війни з органічними ураженнями нервової системи, відділення інтенсивної терапії кризових станів з цілодобовим анестезіологічним постом та необхідним обладнанням, з 2009 року почало свою роботу оновлене фізіотерапевтичне відділення з новозбудованою водолікарнею, яка дозволила покращити реабілітацію пацієнтів, як неврологічного, так і психотерапевтичного профілів, запроваджено тромболітичну терапію – єдину можливість на сьогоднішній день високоефективної допомоги при ішемічному інсульті, створено центр медико-психологічної реабілітації учасників АТО. На базі лікарні запрацювало спільне українсько-словацьке товариство з обмеженою відповідальністю «ГЕМО Медика Тернопіль», котре проводить магнітно-резонансну томографію пацієнтів психоневрологічної та інших лікарень на обладнанні німецької фірми «Siemens»апаратом магнетом-аванто 1,5 тесла. В квітні 2016 року на базі підліткового відділення відкрито відділення когнітивних розладів, аналогів якому немає в Україні.
Ключовою ланкою постінсультних хворих є їх рання реабілітація. І саме тому у 2018 році створено потужний нейрореабілітаційний блок, оснащений на рівні кращих світових клінік.

Завдяки плідній співпраці із клінікою Йозефа Бабінського, що у Кракові, та психоневрологічного шпиталю в м.Ополе (Польща) впроваджено нові, революційні підходи в організації психіатричної допомоги. Докорінно змінились принципи реабілітації психіатричних пацієнтів. Наочною ілюстрацією цих рушійних процесів є видання книги «Вернісаж особливих доль». Як наслідок виконання, заплановано, розроблено та активно впроваджується новітня ідеологія створення сучасних наглядових блоків у закритих психіатричних відділеннях та багато іншого.
Ми горді з того, що в області діє Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня. Обласна рада опікується вашим лікарняним закладом. По мірі можливостей виділяє кошти. Кошторисом на 2018 рік Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні передбачено призначення у сумі понад 82 мільйони гривень.
Можу запевнити вас, що і надалі обласна рада допомагатиме такому передовому взірцевому закладу, адже основний критерій – результат, а він у вас є. До вас за допомогою йдуть люди, і ви надаєте її. Переконаний, що саме за такими лікарнями майбутнє».