Повідомити новину

Поширити:

Лише оформлена згідно з законодавством праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії. Останнім часом питання страхового стажу набуває все більшої актуальності. Адже вже з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років матимуть особи за наявності не менше 25 років страхового стажу. І щороку цей необхідний мінімум збільшуватиметься на 1 рік, поки в 2028 році не сягне 35 років. У випадку, коли страхового стажу для визначення права на призначення пенсії за віком не вистачатиме, вік виходу на пенсію підвищуватиметься.
Не менш важливим за страховий стаж є розмір заробітної плати (доходу). Чим більший розмір офіційно нарахованої заробітної плати, тим вищий розмір пенсії отримаємо в результаті розрахунку. Єдиний соціальний внесок, який роботодавці сьогодні сплачують, з огляду на розмір фонду оплати праці, спрямовують на фінансування сьогоднішніх пенсій. Тобто, нинішнє працездатне населення має забезпечити нинішніх пенсіонерів.
Тому Пенсійний фонд зацікавлений у дотриманні роботодавцями встановлених законодавством норм оплати праці та детінізації трудових відносин і заробітної плати. А зацікавленістю роботодавця є уникнення порушень зазначених норм та відповідальності за допущення таких.
Працівники, трудові відносини яких з роботодавцем належним чином оформлені або в яких є сумніви щодо цього, мають змогу контролювати свої персоніфіковані відомості, які накопичуються у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування із щомісячної звітності роботодавця. Таку можливість мають користувачі веб-порталу Пенсійного фонду України. Для реєстрації користувачем веб-порталу необхідно попередньо звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою. Варто особисто потурбуватись про свою соціальну захищеність.
Олександра КУЛИНА,
головний спеціаліст сектору забезпечення наповнення бюджету ТО УПФУ Тернопільської області