Повідомити новину

Поширити:

Урочисте засідання з нагоди відкриття курсів професійної перепідготовки звільнених в запас військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх сімей у рамках проекту «Україна-Норвегія» відбулося у Тернопільському національному економічному університеті. До заходу долучилися голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, військовослужбовці, викладачі та учасники проекту.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації даного проекту був підписаний у лютому 2017 року між Тернопільським національним економічним університетом, Тернопільською обласною державною адміністрацією та Міжнародним фондом соціальної адаптації. Його мета – зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців та членів їхніх родин, а також сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

Відповідальність за військовослужбовців і їхня підтримка – обов’язок кожного українця. Про це під час заходу наголосив Степан Барна. Також він зазначив, що перекваліфікація у рамках проекту – унікальна можливість для самореалізації військовослужбовців та членів їхніх сімей, зокрема у підприємництві.

«Для нас і надалі буде важливою реалізація цієї програми. З 8 тисяч демобілізованих військовослужбовців уже 530 осіб мали можливість пройти її та реалізувати себе. Вона допоможе відчути, що ми маємо будувати країну з потужною економікою, бо сьогодні виграє війну не тільки той, хто добре воює, а той, хто економічно зміцнює державу, хто наповнює бюджети і вміє будувати українську армію», – зазначив очільник області.

Також Степан Барна акцентував увагу військовослужбовців на додаткових можливостях, які сьогодні надає держава у питаннях оздоровлення, створення робочих місць та підтримки у формуванні бізнесу. Зокрема у сільському господарстві на створення кооперативів, розбудову тваринницьких комплексів. Здійснюватиметься підтримка і завдяки програмі обласної ради, яка передбачається для малого підприємництва.

Проект реалізується в Україні з 2003 року та є одним з наймасштабніших міжнародних проектів. За словами ректора ТНЕУАндрія Крисоватого, в університеті намагатимуться створити комфортні умови для навчання військовослужбовців та членів їхніх сімей: «Протягом трьох місяців ми також намагатимемося створити живу атмосферу для спілкування. Зі слухачами працюватимуть психологи, науковці, економісти для того, щоб вони змогли соціально адаптуватися та оцінити державну політику щодо створення нових можливостей. Послухавши лекторів військовослужбовці зможуть оцінити чи готові вони стати підприємцями і скористатися підтримкою держави у створенні власної справи».