Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщині у жовтні цього року відбулися вибори голів до чотирьох об’єднаних територіальних громад, а саме: Саранчуківської Бережанського району, де головою обрали Володимира Петровського, Зборівської, де на виборах переміг Руслан Максимів, Лановецької, яку очолив Роман Казновецький, та Хоростківської Гусятинського району, за яку відповідатиме Степан Гладун.
Минулого тижня голова обласної адміністрації зібрав новообраних голів, щоб обговорити основні проблеми в громадах та перспективні плани на майбутнє.
«Мені приємно сьогодні говорити про проведення результативних виборів. Тернопільщина й надалі підтримуватиме курс на утворення об’єднаних територіальних громад. Ми зацікавленні в цьому. І якщо раніше йшлося про утворення ОТГ і підтримку ініціативи щодо їх створення, то сьогодні наголошуємо на якості громад, які будуть відповідати вимогам перспективного плану і які ставлять собі за мету сформувати самодостатню громаду.
Хочу наголосити на тому, що, у зв’язку із реформою децентралізації, результати показників соціально-економічного розвитку свідчать про те, що в місцевих бюджетах об’єднаних територіальних громадах зосереджений унікальний ресурс. Надзвичайно суттєвою є динаміка зростання власних доходів. До прикладу, у 2014 році власні доходи місцевих бюджетів області становили приблизно 1 млрд 100 млн грн, у 2015-му – 1 млрд 500 млн грн, а вже у 2017-му – приблизно 3 млрд грн. Це свідчить про розвиток села і відчутні зміни для людей», – розпочав робочу зустріч голова ОДА.
Також він поінформував, що з 1 січня 2018 року набуває чинності ЗУ «Про дорожній фонд». Область отримає приблизно 350 млн грн на підтримку та розвиток, будівництво й утримання місцевих доріг. Тому головним елементом стратегії має бути пошук потенційних підрядників, компаній, котрі будуть зацікавлені в тому, щоб робити якісні дороги в області, особливо у сільській місцевості.
Планами та баченням розвитку громад і їх перспективами поділилися голови новостворених ОТГ. Голова Саранчуківської громади Володимир Петровський зазначив, що хоча їхня громада невелика – об’єднала лише 5 сільських рад та вісім населених пунктів, в яких мешкають 2700 жителів, – все ж – самодостатня та фінансово спроможна.
«Голови сільських рад, активісти запропонували мені, як головному ідеологові об’єднання, залишити посаду голови Бережанської РДА та піти на «фронт» боротьби за досягнення громади. В нас уже відбулася перша сесія, на якій обрали секретаря та заступника. Нині опрацьовуємо документи щодо підготовки до другої сесії, розглядаємо програми соціально-економічного розвитку. Працюємо над бюджетом 2018 року. Сподіваємося, що продовжиться практика підтримки Мінрегіонбудом та Кабінетом Міністрів України розвитку об’єктів громад. І вже у 2018 році завершимо роботи з перекриття дахів, модернізації систем опалення і вже будемо вкладати кошти у серйозніші проекти», – зауважив пан Петровський.
Голова Зборівської ОТГ Руслан Максимів повідомив, що наразі їхня громада переймає досвід організаційної та роботи з документами вже існуючих успішних громад.
«Гадаю, саме великі громади спроможні себе утримувати. Я вже два роки є міським головою Зборова, і ми активно працюємо над залученням до нашого району інвесторів. Це не обов’язково може бути лише іноземний інвестор, а й внутрішній, тобто людина, яка має кошти та бажання працювати. Ба, більше, у нас уже є кілька проектів та ініціатив щодо цього. Тож сподіваємося, що наша подальша робота буде плідною. У майбутньому у громаді відкриватимуться підприємства, створюватимуться робочі місця, і людям не доведеться виїжджати на заробітки за кордон», – зазначив Руслан Максимів.
Підняв пан Максимів і болюче не лише для Зборівської ОТГ, а й для всієї області питання незаконного використання водних об’єктів. На що голова ОДА відповів, що уже підписав відповідне протокольне доручення, у якому йдеться про те, щоб зробити ревізію усіх водних об’єктів на території Тернопільської області.
«Я вкрай обурений ситуацією, котра склалася довкола використання водних ресурсів у нашому краї. Більше того, ставлю питання про посадову невідповідність керівництва управління водних ресурсів Тернопільської області.
Ганебним є те, що з 900 водних об’єктів, які є на території області, лише щодо 400 укладено угоди, згідно з якими більшість підприємців сплачують мінімальну відсоткову ставку – 120 грн з плеса.  Цим питанням мають займатися і правоохоронні органи, і Служба безпеки, і прокуратура. Передусім, на це повинні реагувати органи місцевого самоврядування, безпосередньо ви, голови ОТГ. Тому працюйте, щоб навести лад у цій сфері. Та докладайте максимум зусиль, аби створити нові робочі місця й запобігти міграції населення за кордон», – наголосив голова Тернопільської ОДА.

Зоряна ДЕРКАЧ