Михайло ГОЛОВКО: «Ідея, за яку померли борці за волю України, – перемогла!»

У полі неподалік села Бодаки на Збаражчині освятили каплицю і відновлену символічну могилу воїнів УПА. У червні 1944 року радянські солдати вбили на цьому місці майже півсотні патріотів.

Якби не старожили, можливо, ніхто б не дізнався історію 48 українських повстанців, які загинули під час несподіваної засідки ворога неподалік села Бодаки Збаразького району. У пам’ять про героїв, чиї тіла так і не знайшли для перепоховання, за підтримки народного депутата України від партії ВО «Свобода» Михайла Головка, тут спорудили каплицю і відновили символічну братську могилу.

«Цей храм нехай буде місцем молитви, місцем паломництва патріотів. Усіх тих, хто пам’ятає наших борців за волю України. Хай кожен поспішить сюди помолитись за упокій їхніх душ», – зазначив архієпископ Тернопільський і Кременецький УПЦ Київського патріархату Владика Нестор.

Учасники Всеукраїнської громадської організації «Сокіл» підготували реконструкцію історичних подій. Присутні мали можливість побачити, який страшний бій відбувся тут у червні 1944-го.

«Їхня жертва мала сколихнути націю. Нація мала прокинутися і зрозуміти, що вона врешті-решт є господарем на своїй, Богом даній, землі. Що не має терпіти жодного окупанта, що жоден ворог не може ступити на святу українську землю. Та ідея, за яку вони померли, перемогла. Бо нема ні рейху, ні Радянського Союзу, але є Україна», – наголосив народний депутат України від партії ВО «Свобода» Михайло Головко.

І хоча нам не відомі імена цих героїв, їх жертовність і любов до рідної землі назавжди вписана в історію визвольної боротьби нашої держави.

 «Хлопці, яких нині вшановуємо, є прикладом  самопожертви, відданості, любові до своєї землі, віри в Україну, віри в Бога, віри в велику ідею, що таки постане Українська держава з українською владою, де українець буде почуватися вільним, житиме заможно  і не буде думати, як покинути цю землю», – зауважив голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*