Філателістичне пошанування українського бургомістра

 

У Тернополі відбулася низка заходів з нагоди 180-річчя від дня народження першого українського бурмістра Володимира Лучаківського. Зокрема, у приміщенні міської ради експонувалася цікава і змістовна літературно-документальна виставка про життя та діяльність відомого тернополянина і його родини. Тут були представлені копії документів, публікацій, світлин того періоду. Її організували працівники бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля».

Зазначимо, що на початку 1870-х років молодий тоді адвокат Володимир Лучаківський був однією із найвизначніших постатей поміж українців Тернополя і взагалі Поділля. «За активну участь у народних справах, вмінню дипломатично вирішувати проблеми, високій освіченості та авторитету серед різних верств населення його призначили посадником (бургомістром) Тернополя, що у той час було немислимо для українця», – так згадується перший тернопільський бургомістр-українець у тогочасних джерелах.

За роки праці бургомістром він провів у Тернополі телефонний зв’язок. Завдяки угодам, укладеним з фірмами Відня і Будапешта, в місті було збудовано електростанцію, прокладені водогін і каналізаційна система, засновано парк відпочинку, побудовано вулиці за європейським зразком.

Володимир Лучаківський відомий і як меценат, який захоплювався літературною творчістю та етнографією, товаришував із відомими українцями. У колі його друзів був і Іван Франко, якого Лучаківський захищав у суді як адвокат.

Після виставки тернополяни мали нагоду взяти участь у клубному спецпогашенні поштових відправлень з нагоди ювілею. До участі у цій процедурі були запрошені колишній голова Тернополя Богдан Левків,  міський голова Сергій Надал,  заступник директора Тернопільської дирекції ПАТ “Укрпошта” Ігор Сердюк та голова Тернопільської обласної організації Асоціації філателістів України Валерій Матвєєв. Філателісти щиро подякували начальнику управління культури і мистецтв міської ради Олександру Смику за підтримку їхньої ініціативи.

Присутні висловили сподівання, що вихід у світ конвертів із портретом славетного тернополянина і його сецпогашення в обласному центрі сприятиме популяризації постаті В. Лучаківського, стане для працівників органів місцевого самоврядування добрим прикладом невтомної праці заради добробуту територіальних громад України.

Георгій КОВАЛЬ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*