Повідомити новину

Поширити:

Аферисти чи не щодня придумують нові способи заволодіння чужими грішми, зокрема створюють недостовірні посилання з метою отримання інформації про банківські рахунки. Як тільки людина заповнює дані, з її електронного гаманця зникають кошти. 

Тернополянин розповів у поліції, що розмістив на сайті оголошень публікацію про продаж іномарки. До нього зателефонував невідомий та висловив намір придбати автомобіль. Аферист надіслав чоловікові фішингове посилання, за допомогою якого врешті отримав конфіденційну інформацію власника карткового рахунку. Потерпілий зрозумів, що його ошукали, адже отримав сповіщення про списання з електронного гаманця грошей в сумі 30 000 гривень.

Відомості про подію слідчі відділення поліції № 1 (м. Тернопіль) внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Такий вид шахрайства називають фішинговою атакою. Це спосіб отримати чужу особисту інформацію через Інтернет оманливим шляхом. Зазвичай фітингова атака здійснюються через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які користувач відвідує. Наприклад, на електронну пошту може прийти лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.

Зловмисники в посиланні просять вказати такі дані: імена користувача та паролі; номери соціального страхування; номери банківських рахунків; PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери); номери кредитних карток; дівоче прізвище матері; день народження.

Неварто відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані, застерігають в обласній поліції.

Й уже звичний спосіб почистити чужий електронний гаманець – це у телефонному спілкуванні переконати власника банківської картки розкрити усю інформацію. Нещодавно з банківського рахунку жительки області зникло майже 10 000 гривень. До неї зателефонував невідомий чоловік та відрекомендувався працівником фінансової установи. Він увійшов у довіру та попросив уточнити персональні дані, аби рахунок автоматизовано не заблокувало. Дівчина зробила усе так, як її попросив псевдопрацівник банку. Згодом отримала сповіщення про списання усіх заощаджень.

Відомості про подію працівники відділення поліції № 1 ( м. Тернопіль ) внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

 

Теги: шахраї