gazpostach

За яких умов коронавірус поширюється повільнішеЗа висновками вчених, вірус не вбивають вологість і висока температура повітря, але вони здатні перешкодити його поширенню.

Тому в країнах із високою атмосферною температурою значно менша кількість хворих. Найважливіший параметр – високий рівень абсолютної вологості, адже він перешкоджає поширенню вірусів у повітрі. Вони швидко осідають на землю і не можуть переміщатися на великі відстані. Влітку повітря набагато краще насичене вологою. Взимку – навпаки, сухе і холодне. Вплив на життєдіяльність вірусу має не стільки температура, скільки її різкі коливання.

Міцний мороз, як і спека, однаково ефективні в перешкоджанні розповсюдження вірусів. Величезне дослідження вже в контексті коронавірусної епідемії довело, що африканські країни, перенаселена Індія, розвинена Австралія – однаково легко переносять епідемію, з набагато меншим числом хворих, ніж, наприклад, США чи Європа.

Також вчені зауважили велику роль ультрафіолету в захисті від вірусів, зокрема і коронавірусів. Це стосується як сонячного світла, так і кварцових ламп, які використовують у лікарнях.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*