Повідомити новину

Поширити:

Пожвавішали люди й природа.
Ось і музика вже загула.
Веселися, славетний народе.
Бо, нарешті, іде вже весна!
Справді, після таких пісень, запальних танців, весна не забариться. А найшвидше вона прийде, звичайно, у Таурів. Заполонить молодечою енергією, зігріє теплом і людей похилого віку, адже, як кажуть старенькі: «Швидше б весни дочекати». Коли усе зазеленіє, заквітне, де ще може бути краще на землі, ніж у рідному селі.
Доля для таурівчан складалася по-різному. Жителі села у 1873 р. пережили епідемію холери. У 1880 році внаслідок пожежі згоріли дерев’яна церква, яка була споруджена у 1731 р., і близько 70 помешкань. Воєнні лихоліття також випали на долі жителів села. Але завдяки працьовитості таурівчан і любові до рідної землі, село постійно відроджувалося.
І віримо, що Господь цього року дасть змогу жителям Таурова гарно і велично відсвяткувати 555-річчя від часу першої письмової згадки про село.
Минулої неділі після Богослужіння у храмі Зіслання Святого Духа, який збудований у 1907 р., священник Володимир П’єцух, який тут душпастирює від 1995 р., згадав чин Герої Небесної сотні та благословив артистів і громаду на свято проводів зими «Прощання з колядою». Майже усе село прийшло подивитися дійство, яке організувала директор місцевого будинку культури Надія Любінська.

Як розповів староста села Мирон Довгань, планів на цей рік багато. «Найголовніше – це реставрація будинку культури, а для цього потрібні чималі кошти. Також хочемо встановити футбольний майданчик зі штучним покриттям, адже як творчість, так і спорт у Таурові – пріоритеті, тим більше, вже є й тренажери, які допоміг встановити фермер, меценат Петро Пеляк. Окрім того, в планах на цей рік – виготовлення та встановлення пам’ятника Героям Небесної сотні».
Мирон Миронович з гордістю показує приміщення ЦНАПу яке відкрили у селі наприкінці минулого року.  «У нашому адмінбудинку нині розташовані старостат, бібліотека, відділення зв’язку, а також зал для виступів наших місцевих талантів», – розповідає староста села.
Заходимо у затишне приміщення бібліотеки, господар Євген Белебез’єв розповідає, чим нині живе бібліотечна справа. За його словами, читачів у селі вистачає й нині. Бібліотека оснащена комп’ютерною технікою, є Інтернет. Словом, створені усі умови, щоби зацікавити читача друкованим словом. Тут діють виставки «Слава героям – синам України» та «Моє село: сучасне і минуле», є етнографічний куток «З бабусиної скрині». Мене зацікавила світлина костьолу, який був у Таурові та зображення якого не міг віднайти.
У залі для виступів є затишна сцена, на стінах – численні грамоти, які здобули на різних конкурсах місцеві спортсмени і творчі таланти. А їх у селі багато – вокальні ансамблі «Забава», «Таурянка», драматичний колектив «Таурівські таланти», вокалісти та солісти. Усі вони метушилися, чекаючи виходів на сцену.

А яке свято без спонсорів? Староста села із вдячністю згадує засновників фермерського господарства «Вікторія-92» Петра і Олександра Пеляків, які упродовж років фінансово підтримують ініціативи таурівчан; місцевих підприємців: Івана Халупу, Оксану Мартинович, Бориса Клебана, а також Козлівську селищну раду. Долучилися до свята й працівники Таурівського старостату Ольга Дрозд, Олена Ваварів, Наталія Довгань та Петро Загребельний, які гостинно пригощали смачним відваром та солодощами усіх бажаючих.
Таурівчан та гостей свята частували й рибною юшкою, яку майстерно приготував Євген Белебез’єв. Зрештою, до свята долучилися усі – і дорослі, і малі.
Концертна програма стала справжнім родинним святом. Аматори художньої діяльності села Яна Катинська, Вікторія Біленька, Наталія Любінська, Ліліана Митреньга, Василина Бетлей, Володимир Бойко, Лідія Тима, Оксана Загребельна, Надія Любінська, Світлана Мурза, Олег Реник, Наталія Загребельна, Вікторія Біленька, Діана Хринівська, Едуард Тимчак виконали чудові музичні композиції приурочені Дню закоханих, зимовим святам. Теплими оплесками глядачі вітали кожен виступ, адже учасниками концерту були артисти різних вікових категорій. Співи, танцювальні композиції, конкурси, розваги вдало доповнювали один одного. Чи не найбільше емоцій вирувало під час змагань серед хлопців та дівчат з армреслінгу, переможців яких нагородили грошовими преміями.
До речі, серед юних талантів села потрібно відзначити 12-річну Наталію Любінську, яка з 2016 по 2019 рр. стала лауреатом 50 всеукраїнських та міжнародних конкурсів!!! Але це вже тема для наступної статті.
Варто згадати й звукооператора Володимира Бойка, який пильно стежив, щоб концерт був насичений відповідним озвученням, та відеооператора Ольгу Гоцул, яка зафіксувала ці події на довгі роки.
Неймовірна атмосфера, посмішки на обличчях, дитячий сміх і веселощі, українські пісні та танці – такий день проводу зими навіть і без снігу запам’ятається кожному!
І ми там були, рибною юшкою частувалися та святковою атмосферою заряджалися…
Віктор КАРПОВИЧ