gazpostach

У Чортківському ВПУ відкрили нову для краю спеціальність9 червня у  стінах Чортківського вищого професійного училища урочисто святкували відкриття нової спеціальності «Монтажник санітарно-технічного обладнання і устаткування». Для підготовки відповідних кадрів уже облаштували сучасний навчально-практичний центр, лабораторії якого під час відкриття оглянув і голова облдержадміністрації Степан Барна.

Така спеціальність наразі – єдина у Тернопільській області. Дирекція закладу планує зарахувати близько 30-ти випускників 9-го класу і «річників», тобто тих, хто закінчив 11-ий клас – також близько 30-ти чоловік. Чортківське ВПУ вже отримало усі відповідні ліцензії завдяки сприянню Міністерства освіти і науки та готове приймати дітей.

– Умови вступу передбачають співбесіду з індивідуальною темою для кожної групи і за її результатами випускник може бути зарахований на навчання. Правила однакові для всіх і ЗНО при цьому не враховується. Підготовка здійснюється за державним замовленням, учні отримуватимуть стипендії, у разі наявності посвідчення малозабезпеченої родини – 375 грн, а за успіхи у навчанні – 415 грн, – зауважив директор Чортківського вищого професійного училища Олег Іванілов.

Керівництво закладу та представники влади урочисто перерізали червону стрічку, оглянули новітнє обладнання й інструменти, придбані для підготовки фахівців. Усі ремонтні роботи у приміщеннях виконували учні училища, таким чином поєднали практику та покращення умов свого навчального закладу.

Професійно-технічна освіта сьогодні опинилася у центрі розмов і дискусій. На ключових питаннях галузі у своєму виступі зупинився голова Тернопільської ОДА.

– Сьогодні пріоритетами нашої політики є дві складові – якість надання освітніх послуг і зайнятість наших випускників. Багато розмов ведеться навколо професійно-технічної освіти. Хочу наголосити – професійно-технічна освіта в області буде функціонувати до тих пір, допоки роботодавці матимуть потребу у робітничих спеціальностях, – зазначив Степан Барна.

Очільник краю також наголосив, що у 2017 році Тернопільська область забезпечить регіональне замовлення на підготовку щонайменше 1500 учнів професійно-технічних училищ.

Олена РОЖКО

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*