Днями редактори друкованих видань Тернопільщини зустрілися з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, щоб обговорити питання стосунків з владою, «Укрпоштою», проблеми, які виникли в процесі роздержавлення друкованих ЗМІ.
Свою розмову Сергій Томіленко розпочав з того, що в Україні гостро постала проблема фізичної безпеки журналістів. «Сьогодні бачимо, що силове політичне протистояння політиків і журналістів зустрічається навіть на районному рівні. Замість дискусії, відбувається негативна реакція на деякі гострі публікації», – зазначив Сергій Томіленко.
Що стосується роздержавлення газет, то голова НСЖУ розповів: в Україні вже 250 друкованих ЗМІ повністю пройшли всі перереєстрації і стали приватними.
Та найболючіше питання, яке турбує тернопільських газетярів, – підняття тарифів «Укрпоштою». Преса стала заручником фінансово–економічного зашморгу поштового монополіста. Керівники видань скаржилися голові НСЖУ, що «Укрпошта» постійно піднімає тарифи на свої послуги, а запланована «оптимізація» – це агресивна політика проти редакцій газет. Читачі іноді відмовляються від передплати, бо нікому доставляти пресу. Газета запізнюється до читача. Редактори наголошували також на заборгованості перед редакціями за проведену передплату, стрімке зростання тарифів за оформлення передплати та доставку газет…
«Ми не можемо з цим миритися. Бо НСЖУ є найбільшим професійним об’єднанням працівників вітчизняних ЗМІ, стала виразником інтересів не лише українського журналіста, а й українського читача. А «Укрпошта» – не просто монополія, а монополія державна. Отже, «експерименти», які напряму стосуються інформаційного простору держави, не повинні залишатися поза увагою державної політики. Саме тому ми закликаємо Президента, парламент і уряд разом із нами стати на захист української преси як однієї з підвалин інформаційної безпеки держави. НСЖУ звертається до Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України із закликом спільно сформувати і реалізувати пакет конкретних заходів з державної політики підтримки друкованих ЗМІ», – озвучив свою позицію Сергій Томіленко.
Також він запропонував присутнім редакторам створити робочу групу, написати звернення з викладенням усіх проблем та надіслати його депутатам, владі, керівництву «Укрпошти».
Також голова НСЖУ зустрівся зі студентами ТНПУ ім. Володимира Гнатюка, колективом обласної газети «Вільне життя» та побував у первинній організації Спілки журналістів у Підволочиську.
Ярослава ШМИГА