Повідомити новину

Поширити:

Про це на прес-конференції у ТОДА заявили в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимир Стахів та перший заступник начальника Головного управління Держспоживчслужби в області Володимир Богоніс.
Згідно з ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», з 1 липня 2018 року в Україні скасують другий гатунок молока. Наразі діють такі: екстра, вищий, перший та другий.
– Майже все молоко, яке надають селянські господарства, – до другого сорту. Міністерство аграрної політики та продовольства України зобов’язує одноосібних господарів подбати про підвищення якості молока до першого ґатунку та про зменшення його бактеріальної забрудненості, – розповідає Володимир Богоніс. – У більшості європейських країн дозволяється використовувати тільки молоко екстра гатунку. Для забезпечення високої якості та бактеріальної чистоти молока, потрібно дотримувалось елементарної гігієни – руки в рукавичках, вимите вим’я, наявність доїльного апарату, чистий посуд.
Як розповів Володимир Богоніс, дуже важливим завданням є належне транспортування молочної сировини на переробні підприємства. Ідеальний варіант – в холодильному обладнанні. Підприємство, яке приймає молоко другого гатунку, затрачає дуже багато коштів та часу для того, щоб забезпечити його належну якість. У разі виявлення високого рівня бактеріального забруднення молока треба здійснювати подвійну пастеризацію. Затрати на ці роботи, звісно, впливають на ціну молока.
– Доїльні апарати – це один із шляхів підвищення якості продукції. В новому році для Тернопільської області передбачено 300 тисяч гривень на придбання доїльних апаратів. Ми відшкодували вартість доїльного апарату в сумі 5 тисяч гривень господарствам, які утримують 3 і більше корів. Так, минулоріч компенсовано вартість 60 доїльних апаратів, – прокоментував ситуацію Володимир Стахів.
За словами Володимира Мироновича, у Тернопільській області спостерігається тенденція до збільшення поголів’я, що є сприятливим для об’єднання в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.
– Якщо молоко екстра ґатунку вартує 10-12 гривень, то другого – 5 гривень. Тож селянам варто подбати про якість сировини. У нашій області діє Програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперацій. Відповідно до неї, минулого року було спрямовано 600 тисяч гривень, за які 10 кооперативів придбали 45 одиниць техніки, у тому числі й молочарської. На поточний рік передбачено 650 тисяч. Ми подали заявку на збільшення фінансування до одного мільйона, – зазначив Володимир Стахів.
Цього року сільгосппідприємствам почнуть відшкодовувати витрати на утримання корів, що дають молоко, у сумі 1,5 тисячі гривень, а молодняку – 2,5 тисячі гривень.
– Звісно, молоко другого гатунку в Україні повністю ніхто не заборонить, але потрібно пам’ятати, що з поганої сировини не можна зробити якісну продукцію, – підсумував Володимир Стахів.

Катерина ШАБЛІЙ