Повідомити новину

Поширити:

Хоча, ця монопольна структура дуже цього не хотіла…
Тернопільський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу АТ «Українська залізниця» щодо відшкодування моральної шкоди родині загиблого внаслідок нещасного випадку на виробництві.
Як встановлено місцевим судом, 24 червня 2015 року у робочий час внаслідок нещасного випадку під час виконання трудових обов’язків на залізничному перегоні Зборів – Золочів загинув працівник колії. Згодом його дружина звернулась до Зборівського районного суду із позовом до АТ «Українська залізниця» стосовно відшкодування моральної шкоди, завданої смертю чоловіка, у сумі по 500 тис. грн їй та двом неповнолітнім дітям.
Рішенням Зборівського районного суду позов задоволено частково: на користь заявниці та її дітей з АТ «Українська залізниця» стягнуто по 250 тис. грн моральної шкоди.
Не погодившись з цим, представник «Укрзалізниці» подав апеляційну скаргу, в якій просив рішення скасувати та відмовити у задоволенні позову, оскільки, на його думку, місцевим судом не враховано конкретні обставини справи, відсутність у діях Товариства вини у нещасному випадку. Зокрема, зазначив, що нещасний випадок стався внаслідок порушення, у тому числі й потерпілим, нормативних актів з охорони та безпеки праці, що підтверджено у висновках спеціальних комісій.
У судовому засіданні, що відбулось у режимі відеоконференції, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду перевірила матеріали справи в межах апеляційної скарги, відгук на неї та прийшла до висновку, що судом першої інстанції винесено законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення і підстав для його скасування немає.
Так, відповідно до Цивільного кодексу, моральна шкода, завдана смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної безпеки, повинна бути відшкодована дружині та дітям, незалежно від вини органу державної влади, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала.
Щодо розміру моральної шкоди. Враховуючи наведені норми матеріального права, а також те, що нещасний випадок з потерпілим стався, у тому числі і внаслідок порушення ним нормативних актів з охорони і безпеки праці, апеляційний суд вважає справедливим розмір відшкодування моральної шкоди по 250 тис. грн позивачці та двом дітям, оскільки таке відшкодування відповідає засадам розумності та виваженості.
Враховуючи наведене, Тернопільський апеляційний суд залишив рішення Зборівського районного суду  без змін.
Пресслужба Тернопільського апеляційного суду