Повідомити новину

Поширити:

У виставковому залі Художнього музею відкрито меморіальну виставку творів Михайла Цибулька “Портрет, як дзеркало душі”. В експозиції представлено понад  50 жіночих, чоловічих, дитячих графічних портретів з колекції родини мистця. Серед них – образи народного артиста України М.Коцюлима, письменниці І.Блажкевич, художників М.Хариновича, М.Дмітруха, колишнього директора краєзнавчого музею В.Лавренюка, заслуженого журналіста України Б.Приймака. Ініціатором виставки став Павло Цибулько – син художника, який вирішив після завершення виставки передати усі портрети на збереження до музею.
Михайло Цибулько народився 1949 року в с.Купчинці, нині Козівського району. Захоплення малюванням виявив ще у дитинстві. Багато малював у школі, оформляв агітки в колгоспі, тракторній бригаді, на фермі. Був студентом технікуму нафти і газу в Дрогобичі.  Один навчальний рік вчився в  Бучацькій художній школі. Отримавши підготовку, вступив  до Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова у Львові. Після його закінчення  працював учителем у Купчинецькій та Денисівській школах Козівського району, згодом – художнім редактором у Тернопільському облполіграфвидаві та редакції журналу «Тернопіль», художником у літературно-мистецькій газеті «Русалка Дністрова» (1977-95). Від 1995 року – викладач мистецьких дисциплін, а з 1997 року – завідувач кафедрою образотворчого мистецтва в Тернопільському національному педагогічному університеті імені В.Гнатюка.
Працював у галузі станкової графіки, графічного дизайну, екслібрису. Проілюстрував понад 300 книжок, буклетів, каталогів, у тому числі – твори Б.Лепкого, О.Барвінського, Б.Бастюка, Р.Громяка, Є.  Зозуляка, Б.Мельничука та інших. За свої  творчі  здобутки Михайло Цибулько став першим в області  лауреатом літературно-мистецької премії ім. Іванни Блажкевич (1993).
Художник був надзвичайно працьовитими. Він – автор кількох сотень портретів діячів української науки, культури, церковних діячів, історичних постатей: князів та гетьманів. Також його моделями часто ставали студенти, колеги  викладачі, художники. Образи, які виходили з-під його олівця, надзвичайно  вдало передавали зовнішню схожість з натурою та розкривали характер портретованих.
Михайло Цибулько був не лише художником і педагогом. Багатьом він запам’ятався людиною з великим серцем та  відкритою душею Він щиро любив людей і вони відповідали йому взаємністю.
На вернісаж завітали рідні М.Цибулька, колеги з ТНПУ імені В.Гнатюка, друзі – журналісти, художники, колишні студенти, які поділилися з присутніми спогадами про автора, який відійшов у засвіти в 2017 році., з теплотою згадали миті спілкування з ним.
Виставка триватиме до 17 грудня.
Ольга Ваврик – заступник директора ТОХМ