Повідомити новину

Поширити:

“Мамо, ну поясни, чим і кому я допоможу, якщо увесь час сидітиму в хаті? Ти ж завжди говорила, що найкращий відпочинок і оздоровлення – це прогулянки на свіжому повітрі…”, – сумно каже мені мій 10-річний син. Як я не намагалася пояснити, що зараз треба потерпіти, щоб потім не захворіти, переконати дитину не змогла. Тоді я звернулася за допомогою до Інтернету. Неодноразово читала дописи уродженки Кременця Світлани Дзюми. Жінка мешкає в Китаї уже більше шести років. Там вийшла заміж, народила двох діток.

Натрапила на цікаве відео, Світлана дає інтерв’ю журналісту “Укрінформу”. Після його перегляду мій син зрозумів, що все буде добре, а зараз йому потрібно спокійно вчитися, сидячи вдома.
Найперше, каже Світлана, на початку епідемії китайці були переконані, що цей карантин не на довго.
“Карантин був дуже суворий. Можна було виходити один раз на три днів лише одній людині з квартири за продуктами або в аптеку. Ходити вулицями можна було лише у медичних масках. Якщо й були такі, хто нехтував цими правилами, їх одразу ж забирали у поліцейські відділки”.
Жінка каже, у китайців уже був сумний досвід з епідемією. У 2013 році там спалахнув вірус SARS. Тоді вони не дуже серйозно поставилися до проблеми. Вірус забрав багато людських життів. Тож тепер, коли спалахнув COVID-19 в Ухані, влада Китаю негайно почала застосовувати жорсткі заходи. Весь світ стежив за тим, як тестували жителів, як подекуди примусово забирали їх на лікування. Але сьогодні в Китаї в рази скоротилася кількість хворих. Послаблюють карантинні заходи, відкривають підприємства, відновлюють роботу громадського транспорту. У провінції, де мешкає Світлана, за час епідемії захворіли 800 осіб. Усі люди одужали. Уже 27 днів медики не реєструють жодного випадку.
Однак Світлана каже, що дуже хвилюється за здоров’я батьків, які живуть на Кременеччині. “Біда у тому, що українці не довіряють владі. Чимало думає, що ситуація з коронавірусом є вигаданою. Тому й нехтують отими простими  правилами. Більше того, чимало хто користується ситуацією, підвищуючи ціни. В Китаї, якщо бачили, що який магазин чи аптека завищують ціни, їх власників одразу ж сажали в тюрми. І порушники карантину отримували серйозні покарання”.
Сьогодні у містечку, де мешкає кременчанка, люди уже вільно гуляють вулицями, насолоджуються весняним теплом. Однак ще мало хто наважується знімати маски.
“Дорогі українці, не панікуйте, не бійтеся. Усе буде добре. Але поставтеся до цієї ситуації з розумом. Посидьте сьогодні вдома, щоб за короткий час, буквально за кілька тижнів, повноцінно насолоджуватися життям. Повірте, це єдиний вихід”.
Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ