gazpostach

Кому завадив кіоск із пресою?Дедалі частіше ми читаємо у засобах масової інформації, що міська влада веде активну боротьбу із незаконно встановленими МАФами, демонтує їх із тернопільських вулиць. Більшість тернополян активно підтримують такі ініціативи. Адже, погодьтеся, на кожному кроці у таких “будках” то каву продають, то різні фастфуди, то пиво чи квас. МАФи псують міську архітектуру, та й сумнівною є якість продуктів, якими торгують у них, ще й у таку спеку…

Однак коли ми довідались, що міська рада під час чергового засідання виконкому прийняла рішення демонтувати кіоск “Торгпреса” на вулиці Сагайдачного, у нас виникло чимало запитань. Адже щосереди, у день, коли виходить більшість місцевих газет, роками туди приходять тернополяни, щоб придбати улюблені тижневики, поспілкуватися. Багаторічна традиція, з якою вони змушені будуть розпрощатися.

Тож ми звернулися до Олега Аронова, директора ТзОВ “Торгпреса” із запитанням, чим міській владі завадив улюблений тернополянами кіоск.

“Для нас ця новина була теж неабиякою несподіванкою. Адже кіоск стоїть там уже майже 40 років. За ці роки він ніколи нікому не заважав, а тут вирішили його демонтувати. Нещодавно ми отримали попередження про те, що цей кіоск, або, як вони назвали, “тимчасова споруда, самовільно влаштована на землях комунальної власності міста”, на вулиці Гетьмана Сагайдачного підлягає демонтажу. Більше того, попросили до 3 липня провести демонтаж власними силами. У попередженні також йшлося й про те, що у випадку невиконання припису зазначений об’єкт буде демонтовано в примусовому порядку силами спеціалізованої  організації”, – повідомив Олег Леонідович.

Чоловік каже, ця споруда ніколи не була незаконною. На кіоск були усі відповідні документи.

“Колись ми мали договір оренди, згодом – договір сервітуту. Термін дії його закінчився 26 квітня цього року. Ми одразу ж подали документи на продовження. Зазвичай нам автоматично продовжували термін договору. Однак цього разу міська рада повідомила, що автоматичного продовження не буде і потрібно подавати усі документи на сесію. Що ми й зробили. Сесія відбулася 12 червня. Наше питання,  відповідно до порядку денного, розглядали у загальному переліку кіосків. Так, наступного дня ми отримали попередження про демонтаж”, – додав директор.

Пан Аронов каже, цей кіоск є доволі цінним як для них, так і для тернополян. Більше того, основною читацькою аудиторією періодичної преси є люди пенсійного віку. Тож демонтажем  кіоску незручності створюють, передусім, їм. Відтак у “Торгпресі” вирішили не сидіти, склавши руки, і вирішувати ці питання згідно із чинним законодавством. Найперше, почали цікавитися думкою людей, подали електронну петицію на сайт міськради. Щоб це питання розглянули, потрібно набрати не менше 300 голосів. Однак, каже пан Аронов, люди пенсійного віку не надто товаришують із новітніми технологіями і не знають, як зареєструватися на відповідному ресурсі, щоб проголосувати. Тому представники “Торгпреси” почали збирати письмові підписи. За словами Олега Леонідовича, під петицією підписалися уже чимало тернополян. Тож директор подав звернення на ім’я міського голови Сергія Надала, у якому йшлося наступне:

“Просимо вас тимчасово відтермінувати дію постанови виконавчого комітету міської ради №576 від 12.06.2019 в частині, що стосується кіоску ТОВ “Торгпреса” на вулиці Сагайдачного, та, як виняток, розглянути додатково це питання на наступній сесії міської ради”. Також  у зверненні мова і про те, що наразі проводять опитування тернополян щодо доцільності цього кіоску і про те, що таку ж петицію подали в електронному варіанті на сайті “Єдина система місцевих петицій” з 18 червня.

Що ж, тепер варто дочекатися відповіді і зрозуміти, чи цікава міській раді думка тернополян.

Далі буде…

Зоряна ДЕРКАЧ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*