Повідомити новину

Поширити:

Жертвою шахрайської афери стала жителька Тернополя. Жінка хотіла підзаробити, а в результаті зазнала чималих фінансових втрат.
Кілька місяців тому до тернополянки зателефонував невідомий, який відрекомендувався представником компанії, яка торгує на фондовому ринку. Незнайомець запропонував жінці підзаробити, ставши учасником біржової торгівлі – трейдером. Для цього їй запропонували інвестувати в компанію на вебресурсі. Близько пів року шахраї обманювали громадянку, в результаті чого вона втратила десятки тисяч доларів.
«Легкі гроші для усіх охочих» –  приваблива приманка, яку аферисти використовують для новачків й азартних людей. Зареєструвавшись на сайті шахрая, перше, що ви почуєте, – дзвінок оператора, який почне нав’язувати свою допомогу в торгівлі.
В шахрайських організаціях не намагаються навчити трейдера – для них це просто невигідно. Клієнтам пропонують персонального менеджера, який вказуватиме, що робити, а завдання трейдера – виконувати вказівки. Найчастіше «досвідченими аналітиками» є звичайні молоді люди, зарплата яких складається з відсотка втраченого клієнтом депозиту. Особливо нахабні менеджери готові дзвонити щодня по кілька разів і нав’язувати свої послуги.
Щоб не стати жертвою таких «аналітиків», у кіберполіції радять відразу ж відмовитися від будь-якої сторонньої допомоги, а надто нав’язливої. У чесних компаніях ніколи не турбуватимуть клієнта по кілька разів на день, можуть зателефонувати один раз, й то лише для знайомства.
Поліцейські радять не надавати віддалений доступ до свого персонального комп’ютера. Якщо в телефонній розмові вам кажуть, що «для отримання виплати треба сплатити податок чи комісію», не вірте –  це ознака шахрайства. Не переказуйте нікому грошей.