gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ !15 жовтня медики швидкої допомоги по Тернопільській області обслужили  297 викликів до пацієнтів, здійснили 81 госпіталізацію; з них по  Тернополю обслужено 141  виклик, госпіталізовано 31 пацієнта. У службі швидкої допомоги Тернопільщини за  15 жовтня  зафіксовано 28 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 17 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 15 жовтня у службу швидкої допомоги звернулося ще 19 пацієнтів, 14 госпіталізовано.

15 жовтня для медиків швидкої не було спокійним. Виїжджали вони на аритмії й тахікардії, передінсультні та передінфарктні стани, маткові кровотечі та гострі порушення психіки. Уже традиційно 15 жовтня було багато виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою, поганим самопочуттям та  двосторонньою вірусною пневмонією. Найбільше, як завжди, викликів до хронічних хворих, на різні критичні стани й нещасні випадки. Почастішали виклики до пацієнтів після побиття, в стані сильної алкогольної інтоксикації . І зовсім знахабніли водії дорогих автівок…

Так, 15 жовтня о 8.39 бригада швидкої виїжджала на вул. Леся Курбаса, де стався неординарний і дуже неприємний інцидент. Медики швидкої надавали допомогу 37-річному пацієнтові, який отримав травми  в неочікуваний спосіб. Чоловік, переходячи з дитиною дорогу по пішохідному переходу, отримав сильний удар у голову від водія «Мерседеса» через зауваження, чому той не пропускає пішоходів. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку потерпілого, після наданої допомоги, доставлено у травмопункт.

Частими 15 жовтня були виклики на нещасні випадки. Так, о 12. 52 бригада швидкої виїжджала на вул. Коновальця, де надавала допомогу 22-річній іноземці. Дівчина, біжучи на навчання, зашпорталася на сходах і впала. Унаслідок удару об бетонну сходинку пацієнтка отримала перелом спинки носа та носову кровотечу… Після наданої меддопомоги потерпілу шпиталізовано в обласну лікарню.

15 жовтня о 20.10 виїжджала швидка й на вул. Пушкіна у Тернополі , де надавала допомогу 94-річній пацієнтці. Жінка спіткнулася й дуже невдало впала у власній квартирі. Унаслідок падіння пацієнтка поважного віку отримала закритий перелом правої плечової кістки та закритий перелом шийки правої стегнової кістки. Утім від госпіталізації жінка категорично відмовилася, написавши письмову відмову…

15 жовтня о 20.52  районна бригада швидкої виїжджала у с. Острів, де надавала допомогу 57-річному пацієнтові, з яким трапився нещасний випадок.  На чоловіка, з висоти 13 метрів, під час монтажних робіт упав лист бляхи вагою  близько 7 кг. Унаслідок сильного удару пацієнт отримав дуже серйозні травми: закриту черепно-мозкову травму, забій  головного мозку, перелом кісток черепа та гематоми й після оперативно наданої допомоги був шпиталізований в університетську лікарню.

Не обійшлося 15 жовтня й без ДТП. Так, о 9.58 бригада швидкої виїжджала у с. Старий Вишнівець, на місце зіткнення двох автівок. В аварії постраждала пасажирка однієї із них. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, забоями потерпілу, після наданої допомоги, шпиталізовано у Збаразьку райлікарню.

15 жовтня сталося ДТП у с. Буданів. О 18.40 районна бригада швидкої виїжджала на місце зіткнення двох автівок: водій однієї із них допустив ДТП, бо був нетверезий. 27-річного водія, із закритою травмою живота, закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, після наданої допомоги, було шпиталізовано у Теребовлянську райлікарню.

М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*