Ялини зі штрих-кодами є гарантом їх легальної заготівлі

Головною традиційною гостею Новорічно-Різдвяних свят є ялинка, яка приносить у кожну родину не лише святкову урочистість, а й незабутній духмяний лісовий аромат.

На початку цього тижня колючі деревця вже почали продавати на ялинкових базарах. Лісівники наголошують – при виборі ялинки слід поцікавитися, чи вона заготовлена легально. Узаконені красуні мають бути марковані самоклейними етикетками зі штрих кодом.

Вони містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до Єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із самоклейної етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня – це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Цьогоріч, як і минулими роками, до посиленої охорони від самовільних рубок буде задіяно працівників поліції та екологічної інспекції. Тому ще раз звертаємося до всіх: не здійснюйте самовільних рубок ялинок, не затьмарюєте святковий настрій собі й охоронцям лісу. І пам’ятайте також про матеріальне відшкодування за незаконне вирубування хвойних дерев у грудні-січні:

віком до 41 року:

– до 10 см – 399,27 грн;

– 10,1-14 см – 703,50 грн;

– 14,1-18 см – 1806,24 грн.

Розмір шкоди за незаконне вирубування хвойних дерев у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду:

– до 10 см – 246 грн;

– 10,1-14 см – 429 грн;

– 14,1-18 см – 1122 грн.

Розмір шкоди, за незаконне вирубування хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів:

– до 10 см – 1152 грн,

– 10,1-14 см – 1500 грн;

– 14,1-18 см – 1852 грн.

Крім того, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

А стаття 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначає, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн.) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Для законного задоволення потреб населення в ялинках державне підприємство «Бережанське лісомисливське господарство» щороку створює ялинкові плантації. В передноворічний період 2017 року реалізація ялинок за доступними цінами буде проводитись на подвір’ї контори Бережанського лісгоспу та в садибах Козівського і Підгаєцького лісництв.

За інформацією ДП «Бережанський лісгосп»

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*