Віктор ОВЧАРУК: «Перед нами постають нові виклики, і потрібно шукати шляхи для їх вирішення»

На Тернопільщині діятиме медичний центр лікування та реабілітації учасників АТО. Рішення про реорганізацію Яблунівського обласного комунального дитячого протитуберкульозного санаторію Тернопільська обласна рада прийняла наприкінці минулого року. А на останньому засіданні восьмої сесії депутати затвердили статут центру й обрали його керівника. Ним став Андрій Веремчук, лікар-невропатолог, учасник бойових дій.

«Перед нами постають нові виклики, і потрібно шукати шляхи для їх вирішення, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Позитив у тому, що в області уже немає потреби у дитячому протитуберкульозному санаторії. А утримувати заклад, який не виконує своїх функцій, – безгосподарно. Водночас, понад 4 тисячі наших земляків пройшли через пекло війни на сході.  Допомогти їм реабілітуватися, адаптуватися – ось що нині на часі. У Яблуневі для цього є, що також важливо, ще й природні умови. Саме тому було ухвалене рішення про реорганізацію санаторію та створення медичного центру для лікування й реабілітації учасників АТО. Власником і засновником центру є Тернопільська обласна рада».

 

У Центрі надаватимуть висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу, консультативну амбулаторну допомогу особам з реакцією на важкий стрес та розладами адаптації, соматичними захворюваннями в амбулаторних умовах і стаціонарі, в тому числі спектр профілактичних і лікувальних заходів і послуг медичного характеру. У практику роботи будуть впроваджувати сучасні методи діагностики та лікування, соціально-трудової реабілітації тощо.

Окрім цього, медичний центр буде клінічною базою Тернопільського державного медичного університету  імені І.Я. Горбачевського, медичних училищ, коледжів, а також базою виробничої практики студентів.

Поки ще тривають юридичні процеси реорганізації, проте вже відомо, що центр отримає гуманітарну допомогу з Федеративної Республіки Німеччина. Таке рішення прийняли під час засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги, яке відбулося нещодавно.

З обласного бюджету на ремонтні роботи та реконструкцію центру спрямовано півтора мільйона гривень.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*