Відкрили капличку загиблим бійцям АТО

Напередодні Дня Гідності та Свободи, який віднедавна в Україні відзначають 21 листопада, у Кременецькому ліцеї ім. Уласа Самчука відкрили капличку з фігурою Божої Матері «Скорботної» на честь усіх загиблих героїв під час Майдану та російсько-української війни. Участь у відкритті взяли батьки загиблих, воїни АТО, ліцеїсти, керівництво Кременецького району та голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Під час відкриття каплички очільник Тернопільщини подякував усім небайдужим, хто долучився до її облаштування та встановлення. Подякував і директору та викладачам ліцею за ініціативу та проведену роботу. А також висловив щиру вдячність воїнам АТО, які були присутні на урочистостях, матерям і батькам загиблих бійців за те, що вони виховали своїх синів саме такими вірними та відданими патріотами.

Степан Барна наголосив, що сьогодні країна перебуває в надзвичайно складних умовах. Але ті події, які мають місце протягом останніх років, засвідчують велику духовність і відповідальність людей за своє майбутнє та за майбутнє своїх дітей.

– Особливої уваги у цей непростий час потребують герої, які боронять територіальну цілісність України, бережуть наш спокій. Тоді, у 2014 році, добровольці розуміли, що в нас не було армії, не було озброєння, але вони пішли на фронт і своїми життями перекрили дорогу окупантові. Саме завдяки їхній жертві наша Україна є, була і буде! Тернопільщина заплатила за це дуже високу ціну – життям понад 90 бійців. Пам’ять про них змушує нас усвідомлювати відповідальність за Україну і розуміти ціну незалежності. Тому зрадити їм ми не маємо жодного морального права. Наш обов’язок – не лише берегти про них світлу пам’ять, а й віддавати належне їхнім рідним та близьким, – наголосив Степан Барна.

Після урочистостей капличку освятили отці, які є капеланами та знали загиблих хлопців із Кременецького району особисто. Після освячення до каплички поставили запалені свічки, як символ того, що пам’ять про наших загиблих героїв ніколи не згасне…

Нагадаємо, Кременеччина має шістьох загиблих героїв: Олександр Капінос – з Дунаєва, Микола Чорний та Віталій Фурсик – з Кременця, В’ячеслав Мельник, Дмитро Лабуткін та Борис Макаревич – з Білокриниці.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*