Повідомити новину

Поширити:

Упродовж лютого-березня до поліцейських області зверталися люди, які потерпіли від шахрайств. Хто втратив три тисячі гривень, а хто і тридцять тисяч – за уже відомою схемою «Ваш син у поліції».
За словами старшого оперуповноваженого управління карного розшуку ГУНП Івана Заверухи, тернополян дурили чоловік, який уже близько трьох років перебуває в слідчому ізоляторі на Київщині за шахрайства, та його 41-річна помічниця – жителька Житомирської області. Раніше вона у поле зору правоохоронців не потрапляла, сама виховує двох синів. З організатором «заробітків» познайомилася ще до того, як той потрапив до в’язниці. Усім керував в’язень з СІЗО – обирав регіон, скеровував туди напарницю і телефонував людям.
До Тернополя жінка приїхала наприкінці лютого. Винайняла під вигаданим прізвищем житло і чекала вказівок. Зловмисник телефонував з СІЗО на випадково набрані номери стаціонарних телефонів. Потрапляв, як правило, на людей старшого віку, розповідав їм про лихо, яке трапилося з сином, онуком чи іншим родичем, і одразу пропонував заплатити за порятунок. Перелякані тернополяни не могли перевірити слова злочинця, бо він тримав їх на постійному телефонному зв’язку, навіть зі спільницею спілкувався через телефонну конференцію.
За «викупом» приїжджала напарниця. Зароблені гроші вона переказувала на картку організатора афери або поповнювала йому мобільний. Жінка отримувала по 200 гривень за кожне вдале шахрайство.
У пастку пройдисвітів потрапив пенсіонер Владислав Клименко. Він віддав невідомим тридцять тисяч гривень.
– Я вимкнув телевізор і почав засинати, коли пролунав телефонний дзвінок. Чоловік відрекомендувався слідчим. Сказав, що трапилася біда – мій онук побився з хлопцем, розбив йому голову, череп розтрощив і його забрала «швидка». Треба дати гроші на ліки, аби не ускладнювати ситуацію.
Владислав Клименко додав, що був дуже вражений почутим.  Двадцять тисяч гривень мав дома, а ще десять довелося зняти з картки. Усю суму передав невідомій жінці, яка приїхала за його адресою.
Оперативники вийшли на слід помічниці шахрая. Затримана житомирянка зізналася у десяти фактах шахрайств на території нашого обласного центру. Сума збитків – близько вісімдесяти тисяч гривень.
З’ясувалося, Тернопільська область не перша, де залишив слід дует шахраїв – від них потерпіли жителі Житомирської, Рівненської та Київської областей, повідомили у секторі комунікації ГУ НП в області.