У Скала-Подільському лісництві вирощують ліс за новітнім методом

Уже другий рік поспіль функціонує павільйон для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою шпилькових та листяних лісових порід у Скала-Подільському лісництві державного підприємства «Чортківське лісове господарство».

«Площа павільйону – 0,10 га, що дає змогу одночасно вирощувати тут 180 тисяч сіянців із закритою кореневою системою, оскільки це прогресивніший і більш новітній метод, який використовують сьогодні в усьому світі», – зазначає лісничий Скала-Подільського лісництва Володимир Гайовський.

Сіянці з закритою кореневою системою не потребують ретельного догляду. Відтак після того, як садивний матеріал закладений у касети, всі інші операції з притінення та поливу виконує встановлена тут автоматизована система. До слова, закладка насіння в касети потребує найбільшої затрати праці, особливо це стосується шпилькових, адже закласти насінину, розмір якої трохи більший міліметра, дуже нелегко – потрібно чітко дотримуватися пропорцій закладання насінини у кожну касету, а їх – десятки тисяч. Тож лісівники розглядають питання автоматизації посівного процесу. Крім цього, тут планують облаштувати ще один павільйон, куди відправлятимуть сіянці на дорощування.

Як поінформував головний лісничий державного підприємства «Чортківське лісове господарство» Роман Попіль, в 2017 році тут вирощено майже 70 тисяч сіянців дуба звичайного та 26 тисяч шпилькових – модрини, сосни й ялини. Сіянцями дуба звичайного, вирощеними торік, здійснено доповнення лісових культур восени минулоріч та навесні цього року в усіх лісництвах державного підприємства. Частину сіянців модрини європейської висаджено в Скала-Подільському лісництві.

40 тисяч сіянців дуба звичайного із ЗКС, вирощених цьогоріч, наприкінці липня і на початку серпня висадили в Скала-Подільському та Колиндянському лісництвах. Вирощування сіянців із ЗКС дає можливість садити ліси протягом усього вегетаційного періоду, тобто від весни до осені. Наразі в павільйоні є 75 тисяч сіянців модрини.

Прес-служба ДП «Чортківський лісгосп»

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*