Повідомити новину

Поширити:

Упродовж двох тижнів голови районних державних адміністрацій вкотре здавали своєрідний екзамен на професійну придатність. Керівник облдержадміністрації спілкувався з кожним із них. Про те, які теми у розмові були найактуальнішими, ми попросили розповісти голову ОДА Степана Барну.
– У співбесідах взяли участь не лише всі голови РДА, а й їхні заступники, а також всі заступники голови ОДА та керівники визначальних структурних підрозділів: економічного розвитку і торгівлі; фінансів; охорони здоров’я; освіти і науки; куратори районів від ОДА.
Стосовно кожного району робили детальний комплексний аналіз стану справ із вирішення всіх найважливіших питань розвитку територій. Скажімо, в економічній сфері ми обговорювали створення належних умов для діяльності нових виробничих підприємств та суб’єктів малого і середнього бізнесу. Визначали активність роботи місцевого керівництва щодо залучення в реальні сектори економіки вітчизняного й іноземного капіталу, чи достатньо сприятливим був мікроклімат для реалізації ефективної інвестиційної політики. Особливу увагу звертали на реалізацію інвестиційних проектів у сільськогосподарській галузі, зокрема, у тваринництві, розвитку малого та середнього фермерства, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, розширенні інфраструктур заготівельних і переробних підприємств…
– Чи звертали увагу на важливість розвитку та покращення соціальної сфери?
– Так, звичайно. Особлива увага – забезпеченню на підпорядкованих територіях результативної роботи щодо формування оптимальної й ефективної мережі закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури та спорту. Голови районів звітували про створення опорних загальноосвітніх навчальних закладів та вирішення проблеми функціонування малокомплектних шкіл і навчальних класів шляхом їх реорганізації в об’єднання «початкова школа – дитячий садок». Говорили і про забезпечення конкретних заходів з реалізації на територіях районів державних програм «Нова українська школа» та «Інклюзивна освіта», ефективного застосування практики міжбюджетних трансфертів з метою вирішення проблем забезпечення нормального функціонування бюджетних установ…
Крім того, детально обговорено всі складові виконання завдань стосовно реформи первинної ланки охорони здоров’я, зокрема, забезпечення будівництва нових (вісімнадцяти) та ремонту, реконструкції усіх діючих медичних амбулаторій, де будуть працювати сімейні лікарі, придбання для їхніх потреб необхідного медичного обладнання, спеціальних медичних автомобілі. Як відомо, на ці потреби держава спрямує поточного року понад 200 мільйонів гривень для області.
Під час співбесід ми зійшлися й на тому, що, формуючи проекти програм соціального розвитку на 2019 рік, які будуть реалізовуватись на територіях районів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, ми надаватимемо перевагу проектам, котрі передбачатимуть придбання обладнання й медичної техніки для установ усіх рівнів, особливо первинної та вторинної ланок охорони здоров’я…
– Чи є сподівання, що проведений захід активізує діяльність органів місцевої влади у напрямку розвитку продуктивних сил на всіх територіях області? Адже без ефективної економіки, продуктивного використання ресурсів та людського потенціалу рух до прогресу та добробуту неможливий…
– Саме такі завдання ми й переслідували. За підсумками співбесід вже видано відповідне доручення голови обласної державної адміністрації, в якому, по-перше, комплексно сконцентровані всі найважливіші проблеми розвитку територій, а по-друге, визначено завдання та головні напрямки їх вирішення.
Переконаний, це допоможе райдержадміністраціям у роботі. До того ж, встановлено конкретні терміни подання звітів про виконання завдань. Про це принципово запитаємо кожного керівника району і у вересні, і наприкінці поточного року.
Окрім того, ми мали змогу ще раз командно звірити найближчі перспективи та найбільші проблеми в умовах розпочатих реформ, зокрема, адміністративної, освітньої, медичної.
Адже і тут не все так гладко і просто. Певні конкретні висновки та пропозиції з цих питань донесемо до керівництва держави, уряду.
– Хотілося б почути більше конкретики стосовно районів…
– Під час співбесід кожен голова райдержадміністрації задекларував перспективи реалізації вже цього року на території району двох-трьох солідних інвестиційних проектів зі створення нових виробничих потужностей. Для прикладу, в Бучацькому районі – двох нових заводів: акумуляторного й асфальтного. На 53 гектарах тут також планується спорудження сонячної електростанції (до речі, з розвитку сонячної енергетики Тернопільщина посідає одне з перших місць у державі).
Візьмемо Козівський район. Тут у планах – відкриття підприємства з виробництва меблевого шпону, цегельного заводу. В Гусятинському районі невдовзі запрацює молочна ферма на 600 елітних корів, а в Збаразькому та Чортківському планують реалізувати вже визначені інвестиційні проекти, що дасть можливість збільшити поголів’я ВРХ у кілька разів. Практично в кожному районі мають намір, як мінімум, подвоїти кількість працюючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, надати по дві-три земельні ділянки як перспективні майданчики для входження в район потенційних інвесторів. До речі, про це, зокрема, ми детально розкажемо під час щорічного Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина Інвест», який відбудеться 24-25 травня у торгово-розважальному центрі «Подоляни». Користуючись нагодою, запрошую всіх активних і підприємливих людей взяти у ньому участь.
Розмовляв
Володимир БАВОРІВСЬКИЙ