Повідомити новину

Поширити:

 
8 травня – особливий день, День примирення усіх ветеранів, які воювали за нашу країну. І нехай вони робили це під різними прапорами, та їх об’єднувала спільна ідея: захист рідної домівки, села, родини, Вітчизни.
– Цьогоріч Тернопілля знову віддає шану ветеранам усіх війн, які ціною власного життя боролися за наше майбутнє. Вони, як ніхто, розуміють, що таке війна, і як страшно жити в постійній небезпеці від пострілів над головами, – на цьому наголосив голова ОДА Степан Барна під час урочистостей з нагоди Дня пам’яті та примирення і відзначення 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Пам’ятні заходи за участі представників обласної та міської влади, керівників силових структур краю, військовослужбовців та ветеранів відбулися у Старому парку біля пам’ятника «Материнський поклик». Традиційно до монумента поклали квіти, а ветеранів відзначили почесними нагородами.
Як наголосив Степан Барна під час свого виступу, найкращий приклад оцінки подій, котрі мали місце в 1939-1945 роках, – це період українсько-польських відносин. Тоді Армія Крайова, націоналістичне польське підпілля, воюючи з УПА, намагалися з’ясувати, чиї села будуть українськими, а чиї – польськими. Як результат, фашистський окупант прийшов до нас із заходу, а червоний – зі сходу.
– З огляду на минуле говоримо, що не має значення, який окупант прийшов на нашу землю. Адже саме через відсутність власної держави та власної армії ми зазнали поразки… В Україні тоді було знищено 720 міст та містечок, 28 тисяч сіл, були мільйони вбитих. А потім наслідки були ще жахливішими. Вже інший режим знищував мільйони українців лише через їхнє походження, – нагадав Степан Барна.
Він наголосив, що ми всі повинні пам’ятати важливий урок: якщо не будемо цінувати нашу державу, не будемо підтримувати армію, будемо приречені поневірятися по світах.
– Це мій особистий, вистражданий висновок, адже у моїй родині один дідусь (з Хмельниччини) був ветераном Червоної армії, дійшов до Варшави і там загинув, а інший дідусь був депортований з Лемківщини тільки тому, що він – українець. Тож закликаю всіх до консолідації, єднання, щоб перемогти окупанта в майбутньому, – зауважив голова ОДА.
Говорив про примирення і взаєморозуміння і голова обласної ради Віктор Овчарук.
– Після 8 травня 1945 року, в день, коли нацистська Німеччина підписала капітуляцію, Друга Світова ще тривала – до вересня. Проте завершився найжорстокіший її період на теренах Європи. Криваві диктатори Гітлер та Сталін розв’язали цю найстрашнішу в історії людства війну. Вона забрала життя мільйонів. Нині ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих у тій війні – солдатів та офіцерів, вояків УПА, партизанів, полонених концтаборів, мирного населення. Вони віддали за нас життя, за наше сьогодення. Ми усіма нашими серцями і душами прагнемо, аби такого ніколи не повторилося. Молимося за наших новітніх героїв, які ціною власного життя упродовж чотирьох років бережуть мирне небо над нашою державою. Нехай кожного воїна оберігають Небеса. Просімо Господа про те, аби на усій нашій території не говорили гармати. Пам’ятаймо, аби такого лихоліття не повторилось більше ніколи».
Очільник обласної ради  закликав пам’ятати про тих, хто віддав життя за волю та соборність України у різні часи агресій проти нашої держави та подякував захисникам України. Віктор Овчарук вручив відзнаки обласної ради ветеранам визвольних змагань.
Учасники пам’ятних заходів також поклали квіти на Микулинецькому кладовищі до могил жертв сталінських репресій, воїнів, загиблих в роки Другої світової війни, та бійців АТО.