Семеро тернополян-філателістів повернулися з нагородами

З  успіхом у Києві пройшла XVI Національна філателістична виставка, присвячена 100-літтю перших українських марок, зорганізована публічним акціонерним товариством «Укрпошта» за участі громадських організацій. Семеро тернополян зібрали повний спектр нагород на національній філателістичній виставці «Укрфілекспо-2018»

 

Найбільший успіх мав метр тернопільської філателії Валерій Костянтинович Матвєєв. Їх спільний експонат з Мірославом  Фалтусом (нині громадянином Чехії) у відкритому класі «Юліуш Словацький (1809-1849 рр.)»  авторитетне журі оцінило золотою медаллю. Інший експонат В.К. Матвєєва у розділі картмаксимумів («Україна на картмаксимумах») отримав позолочену нагороду. Приємно і те, що обидва експонати на цьому представницькому міжнародному форумі визнано кращими у своїх номінаціях.

Взагалі, картмаксимуми виявилися своєрідним тернопільським «коником». За експонат «Дивосвіт картмаксимума» тернополянка Наталя Шаст отримала срібну відзнаку.

Вдалими були виступи наших земляків у класі  тематичної і мотивної філателії.  Сріблом «відлили» свої експонати Василь Дідух за роботу «1030-ліття Хрещення Русі-України. Письменство і сакральна архітектура» і Юрій Ковальков  – «Нобелівська премія миру».

Робота Сергія Яворського «Історія поштових випусків по програмі «Європа» 1956-2018 рр.» була оцінена посрібленою нагородою.

А ще у заліку команди тернополян дві «бронзи». Так відзначений доробок марколюба з Бережан Олега Поливка, який збагатив філателістичну літературу  другим томом ілюстрованого каталогу немаркованих художніх конвертів України 1996-2017 рр., та у музикознавця Володимира Шкільного з Козови за філателістичне представлення «Тарас Шевченко і музика».

Варто зазначити, що у вересні в Одесі відбулася ще одна міжнародна філвиставка, яка також присвячувалася ювілею перших марок України.

Тернополяни також взяли у ній участь. Валерій Матвєєв за ті ж філателістичні напрацювання, що і на київській виставці, отримав дві позолочених медалі, а Юрій Ковальков за експонат «Пам’яті Чеслава Слані» був відзначений срібною нагородою.

Вітаючи наших марколюбів із нагородами, хочеться висловити сподівання, що і наше місто у недалекому майбутньому зможе прийняти у себе національну філателістичну виставку.  Адже красень Тернопіль – це місто доброзичливих і інтелігентних людей.

Г.КОВАЛЬ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*